Producent systemów osłonowych radzi

Żaluzje pionowe Opole

Żaluzje pionowe - dlaczego warto wybrać?

 

Dowiedz się, dlaczego warto wybrać żaluzje pionowe — verticale

 

Żaluzje pionowe, inaczej verticale ponownie wracają do łask! Co więcej, znacznie zyskują na popularności. Odpowiedź na tytułowe pytanie jest prosta. Żaluzje pionowe to już nie tylko funkcjonalne i komfortowe rozwiązanie z rodziny osłon przeciwsłonecznych. Coraz częściej jest to sposób na niebanalny design i wprowadzenie zupełnie nowego charakteru do wnętrza. W zależności od preferencji możemy wybrać klasyczne, stonowane żaluzje pionowe do gabinetu, szpitala czy placówki oświatowej. Możemy również poluzować granicę umiarkowania w domach mieszkalnych i wprowadzić do wnętrz nutę ekstrawagancji i nowoczesności. Uzupełnia to oferta różnorodnych gatunkowo tkanin do żaluzji pionowych.. Do rzeczy!

Warto postawić na funkcjonalność

Verticale to przede wszystkim praktyczny system osłonowy – chroniący nie tylko przed światłem. System pionowych, obrotowych lameli umożliwia precyzyjne kontrolowanie kierunku i ilości światła wpadającego do wnętrza. W mocno nasłonecznione dni, takie żaluzje okienne przyniosą ogromną ulgę, chroniąc przed nadmiernym nagrzewaniem i nasłonecznieniem pomieszczeń. Różne typy rozsuwania żaluzji pionowych wspomagają ten proces. 

Plisy Opole

Plisy — dowiedz się, dlaczego są tak popularne?

Dlaczego plisy są tak popularne?

Plisy tworzone na miarę to popularny i coraz częściej wybierany system osłonowy. Co sprawia, że tak ochoczo decydujemy się na montaż rolet plisowanych? Czym plisy okienne wyróżniają się na tle innych rodzajów przesłon, takich jak żaluzje czy klasyczne rolety? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Rolety plisowane – zalety systemu

  • funkcjonalność – plisy okienne to system osłonowy o wszechstronnym zastosowaniu. Rolety w prosty sposób pozwalają na regulację dostępu naturalnego światła do pomieszczenia. Dzięki łatwej obsłudze przy użyciu stylowych uchwytów możemy dowolnie dostosowywać poziom zaciemnienia wnętrza do naszych aktualnych potrzeb. Montaż dodatkowych elementów, takich jak prowadnice plis czy prowadzenie linkowe, nie tylko stabilizuje cały system, ale także chroni jego krawędzie przed przedostawaniem się światła słonecznego. W efekcie możemy niemal całkowicie zaciemnić wnętrze, nie martwiąc się o niepożądane przenikanie promieni słonecznych. Rolety plisowane to także jedyny system, który umożliwia przysłonięcie dowolnie wybranej przez nas części okna. 
Rolety okienne Opole

Rolety materiałowe - najważniejsze cechy

Rolety materiałowe - 6 cech, które decydują o ich funkcjonalności

Rolety materiałowe cieszą się ogromnym powodzeniem. Duże zainteresowanie tym systemem wynika przede wszystkim z wyróżniającej go funkcjonalności i estetyki. Rolety okienne materiałowe urzekają prostotą i funkcjonalnością. Oto 6 najważniejszych cech, które decydują o ich popularności.

Różne typy rolet materiałowych

Rolety okienne można podzielić na kilka rodzajów. Jeden z podziałów uwzględnia sposób ich montowania i prowadzenia. Klasyczna wersja skrywa rolkę i zwój jednorodnej tkaniny w kasecie. Materiał w trakcie opuszczania przesuwa się między prowadnicami. Dostępne są także rolety w wersji minimalistycznej. Producent nie stosuje w nich wówczas kasety ani prowadnic. Rolety mini mogą występować w wersji z prowadzeniem żyłkowym. Prowadzenie utrzymuje tkaninę blisko szyby, materiał rolety współgra z pracą okna. Bez prowadnic żyłkowych tkanina rolety zwisa swobodnie. Dzięki takiej konstrukcji są idealnie dostosowane między innymi do nieinwazyjnego montażu.

Łatwość montażu rolet okiennych

Rolety materiałowe cechuje łatwość montażu. Ten atrybut pozwala na wykonanie instalacji bez pomocy fachowca. Istnieje kilka wariantów montażowych, w tym wspomniane systemy bezinwazyjne. W dalszej kolejności wyróżniamy montaż inwazyjny. Rolety okienne materiałowe mogą być również przyklejane do ram okiennych. Do ich instalacji wykorzystuje się wówczas taśmę piankową. Instalacja wówczas jest prosta — nie wymaga używania specjalistycznych narzędzi. Niestety, jeśli rozważamy wymianę rolet okiennych w przyszłości, lepszym wariantem będzie mocowanie inwazyjne. Łatwiejsza jest wówczas także konserwacja systemu osłonowego. Nie powodują także żadnych uszkodzeń ramy okiennej. 

Image

Profesjonalizm, to jest to, co nas wyróżnia. Określa nas wyraźny system wartości, który za nadrzędny atrybut uznaje profesjonalne podejście do Klienta.

KONTAKT

Adres:
ul. Światowida 5 - 7,
45-317 Opole

Tel: + 48 77 458 20 90
Email: info@eurol.pl
Mobile: +48 696 065 170