Plisy Opole

Plisy — dowiedz się, dlaczego są tak popularne?

Dlaczego plisy są tak popularne?

Plisy tworzone na miarę to popularny i coraz częściej wybierany system osłonowy. Co sprawia, że tak ochoczo decydujemy się na montaż rolet plisowanych? Czym plisy okienne wyróżniają się na tle innych rodzajów przesłon, takich jak żaluzje czy klasyczne rolety? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Rolety plisowane – zalety systemu

  • funkcjonalność – plisy okienne to system osłonowy o wszechstronnym zastosowaniu. Rolety w prosty sposób pozwalają na regulację dostępu naturalnego światła do pomieszczenia. Dzięki łatwej obsłudze przy użyciu stylowych uchwytów możemy dowolnie dostosowywać poziom zaciemnienia wnętrza do naszych aktualnych potrzeb. Montaż dodatkowych elementów, takich jak prowadnice plis czy prowadzenie linkowe, nie tylko stabilizuje cały system, ale także chroni jego krawędzie przed przedostawaniem się światła słonecznego. W efekcie możemy niemal całkowicie zaciemnić wnętrze, nie martwiąc się o niepożądane przenikanie promieni słonecznych. Rolety plisowane to także jedyny system, który umożliwia przysłonięcie dowolnie wybranej przez nas części okna. 
  • nowoczesny design – rolety okienne plisowane cechuje nie tylko wysoka funkcjonalność. Rolety plisowane to również ciekawy i niekonwencjonalny design. Decydując się na ich instalację, z pewnością ożywimy każde wnętrze, nadając mu oryginalny i pomysłowy wygląd.
  • uniwersalność – plisy okienne to doskonały wybór nie tylko, jeśli chodzi o osłony dla tradycyjnych okien, ale także okien dachowych, oranżerii czy ogrodów zimowych. Możliwość montażu w dowolnie wybranej przez nas płaszczyźnie sprawia, że system jest uniwersalny. Dużą zaletą osłon tego typu jest również możliwość produkcji plis na miarę. Rolety plisowane mogą przybierać różnorodną formę, w tym prostokąta, trójkąta czy trapezu. System może być także wykorzystany jako przesłona w oknach o różnych kształtach czy rozmiarach.
  • łatwy i szybki montaż – jeśli mielibyśmy wskazać system, który jest niezwykle funkcjonalny, a przy tym łatwy w zamontowaniu, bez wątpienia byłby to plisy. Producent plisy Opole zapewnia dwa rodzaje ich montażu. Zaczepy bezinwazyjne nie wymagają użycia wkrętów. Pozwalają na nieskomplikowane i szybkie zdejmowanie, a następnie ponowne montowanie rolet. Z kolei specjalnie zaprojektowane zatrzaski montażowe zapewniają niemalże płynną regulację kąta nachylenia, co pozwalają na uniwersalny, szybki i łatwy montaż nawet w trudno dostępnych miejscach.

Dlaczego warto wybierać żaluzje plisowane?

Wiemy już, jakie są najważniejsze zalety rolet plisowanych. Co zatem sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ich wybór? Odpowiedź tkwi w połączeniu funkcjonalności, łatwości w montażu oraz nieszablonowego designu. Decydując się na takie rozwiązanie, wybieramy system, który będzie skutecznie chronił pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dodatkowym plusem jest nieskomplikowany i szybki montaż. Przydaje się to zwłaszcza gdy zależy nam na umyciu okna czy oczyszczeniu samej plisy. Producenci wzięli pod uwagę również aspekt wizualny. Nowoczesne plisy okienne idealnie wpasują się w klimat praktycznie każdego wnętrza.