Rolety okienne Opole

Rolety materiałowe - najważniejsze cechy

Rolety materiałowe - 6 cech, które decydują o ich funkcjonalności

Rolety materiałowe cieszą się ogromnym powodzeniem. Duże zainteresowanie tym systemem wynika przede wszystkim z wyróżniającej go funkcjonalności i estetyki. Rolety okienne materiałowe urzekają prostotą i funkcjonalnością. Oto 6 najważniejszych cech, które decydują o ich popularności.

Różne typy rolet materiałowych

Rolety okienne można podzielić na kilka rodzajów. Jeden z podziałów uwzględnia sposób ich montowania i prowadzenia. Klasyczna wersja skrywa rolkę i zwój jednorodnej tkaniny w kasecie. Materiał w trakcie opuszczania przesuwa się między prowadnicami. Dostępne są także rolety w wersji minimalistycznej. Producent nie stosuje w nich wówczas kasety ani prowadnic. Rolety mini mogą występować w wersji z prowadzeniem żyłkowym. Prowadzenie utrzymuje tkaninę blisko szyby, materiał rolety współgra z pracą okna. Bez prowadnic żyłkowych tkanina rolety zwisa swobodnie. Dzięki takiej konstrukcji są idealnie dostosowane między innymi do nieinwazyjnego montażu.

Łatwość montażu rolet okiennych

Rolety materiałowe cechuje łatwość montażu. Ten atrybut pozwala na wykonanie instalacji bez pomocy fachowca. Istnieje kilka wariantów montażowych, w tym wspomniane systemy bezinwazyjne. W dalszej kolejności wyróżniamy montaż inwazyjny. Rolety okienne materiałowe mogą być również przyklejane do ram okiennych. Do ich instalacji wykorzystuje się wówczas taśmę piankową. Instalacja wówczas jest prosta — nie wymaga używania specjalistycznych narzędzi. Niestety, jeśli rozważamy wymianę rolet okiennych w przyszłości, lepszym wariantem będzie mocowanie inwazyjne. Łatwiejsza jest wówczas także konserwacja systemu osłonowego. Nie powodują także żadnych uszkodzeń ramy okiennej. 

Ochrona przed słońcem i UV

To jedna z najważniejszych funkcji osłon okiennych. Nadmiar słońca, ciepła powoduje dyskomfort u domowników. Podwyższone nagrzewanie się pomieszczeń jest szkodliwe także dla znajdujących się w nich sprzętów. Każdy rodzaj rolet wewnętrznych, w określonym zakresie, wytwarza barierę ochronną. Zakres ochrony zwiększamy, dobierając tkaninę z termo powłoką ochronną. Rolety okienne Opole to rozwiązanie, które pozwoli uchronić się przed zjawiskiem przegrzewania w czasie upalnego lata. Dzięki roletom okiennym każde pomieszczenie pozostanie dłużej estetyczne i będzie cieszyć żywymi barwami.

Pełne zaciemnienie uzyskaj dzięki rolecie materiałowej

Rolety z materiału to idealne rozwiązanie dla osób, które mają problemy z zasypianiem z powodu światła lamp lub reflektorów samochodowych. Zasłonięcie okna za pomocą tkaniny znacznie podwyższa komfort snu. Tkanina roletowa podgumowana zapewni całkowitą ciemność. Prowadnice przestrzenne zniwelują prześwity boczne. Roleta materiałowa jest zatem praktyczną osłoną okienną, która poprawia komfort odpoczynku.

Większy komfort i estetyka w ciągu dnia

Wybór odpowiedniej rolety czyni z niej funkcjonalny i ozdobny element wyposażenia. Stosowne dopasowanie kolorystyczne i wzornicze sprawi, że roleta będzie nowoczesną dekoracją okna. Często system osłonowy okna pozwala na uzyskanie oczekiwanej atmosfery w mieszkaniu. Stopień zaciemnienia materiału wpływa na przytłumienie natężenia światła. Co jest niezmiernie użyteczne w trakcie oglądania telewizji czy korzystania z komputera.

Łatwość czyszczenia rolet okiennych

Na koniec warto dodać, że materiał wykorzystany do produkcji rolet jest specjalnie zaimpregnowany i antystatyczny. Właściwości te zapobiegają osiadaniu na materiale pyłów i kurzu. Niekiedy wystarczy tkaninę przetrzeć wilgotną ściereczką, pozostawić do wyschnięcia, by prezentowała się jak nowy. Wszystkie sześć wymienionych atrybutów sprawia, że rolety okienne materiałowe są jednymi z najchętniej wybieranych osłon. Ich estetyka i funkcjonalność w pełni odpowiadają warunkom nowoczesnego stylu życia. Dlatego producent tego systemu stale rozszerza swoją ofertę.