Rolety, ale jakie?

Poznaj zalety i wady systemów osłonowych

Zadaszenie na taras Opole

Markizy na miarę - w harmonii ze słońcem

Do zadań ruchomych zadaszeń należy zapewnienie użytkownikom komfortu przebywania na tarasie, chroniąc ich przed nadmiernym i uciążliwym nasłonecznieniem. Nowoczesny design tego typu przesłon sprawia, że coraz częściej wybieramy je również z uwagi na znaczący aspekt wizualny. Ich estetyczna i niepowtarzalna stylistyka sprawia, że mogą z powodzeniem spełniać rolę elementu dekoracyjnego. Co jeszcze powoduje, że markizy tarasowe są tak chętnie instalowane? Jakie są najważniejsze właściwości tego systemu oraz jakie niesie za sobą udogodnienia? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

 

Markizy tarasowe – najważniejsze właściwości systemu 

  

Markizy tarasowe, jak wspomnieliśmy, są systemem, którego funkcjonalność wynika z zapewnienia ponadprzeciętnego komfortu optycznego oraz termicznego. Jednym z jego atutów jest również jakość podzespołów, które wykorzystywane są do ich produkcji. Elementy konstrukcji wykonuje się z wysokiej jakości komponentów pochodzących od europejskich producentów. Jest to niezwykle ważne, bowiem stanowi kluczowy element bezpieczeństwa użytkowania. Poszycia przesłony tarasowej wykonuje się z tkanin, które spełniają kluczowe normy jakościowe, a także posiadają odpowiednie atesty oraz certyfikaty. Co ważne, dzięki tym atrybutom, mogą one osiągać aż 12 metrów szerokości, albo 5 metrów wysięgu!

 

Zadaszenie na taras - niesamowity komfort obsługi

 

Niewątpliwie atutem ruchomych zadaszeń na taras jest również możliwość pełnego zautomatyzowania ich obsługi. Każdy model możemy wyposażyć w napęd elektryczny i swobodnie sterować markizą za pomocą pilota. Mamy także możliwość obsługiwania przesłony w niezwykle prosty i intuicyjny sposób za pomocą smartfona. Istotnym elementem jest również możliwość doposażenia systemu w czujnik pogodowy. Do wyboru mamy czujniki słoneczne, wiatrowe lub wstrząsowe. Dzięki temu możemy w pełni cieszyć się udogodnieniami ruchomej zasłony tarasowej bez obawy o utratę komfortu czy bezpieczeństwa.

 

Markiza naszych marzeń? To możliwe

 

Inną zaletą markiz tarasowych, które wykonywane są na miarę, jest również możliwość dostosowania jej cech do naszych wymagań i oczekiwań. Decydując się na taką zasłonę przeciwsłoneczną, możemy indywidualnie wybrać jej rodzaj, kolorystykę systemu, kształt falbany oraz wspomnianą automatykę. Warto zauważyć, że kolekcja poszyć markizowych zawiera ponad 100 kolorów tkanin. Takie rozwiązanie pozwala na dopasowanie wyglądu markizy do stylu naszego tarasu czy całego budynku.

 

Kilka słów o falbanie markizy...

 

Falbanę markizy postrzegamy przede wszystkim jako akcent dekoracyjny systemu. Ale... To nie jest zasadnicza funkcja tego elementu. Falbana bowiem, z uwagi na jej wysokość – 21 – cm, przede wszystkim gwarantuje nam dodatkową ochronę przed nasłonecznieniem w części czołowej markizy. Do wyboru mamy trzy rodzaje: prostaą i faliste. Co więcej, w każdej chwili falbanę możemy samodzielnie wysunąć z czołowej belki każdego modelu. Nie rezygnujmy zatem z tego elementu systemu.

 

Markizy tarasowe – dodatkowe udogodnienia

 

W zależności od rodzaju, zasłony tarasowe mogą zapewniać szereg dodatkowych korzyści. Wśród dostępnych na rynku modeli, warto rozważyć wybór takiego, który zawiera kasetę ochronną, skutecznie osłaniającą tkaninę przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również instalacja modelu ze specjalnie zamontowanym daszkiem, który chroni zwinięty materiał przed niepożądaną ingerencją z zewnątrz. Dzięki tym atrybutom znacznie wydłużymy żywotność i piękny wygląd tkaniny. A co, jeśli tkanina się zabrudzi, albo po prostu nam znudzi? Bez obaw. W każdej chwili możemy poszycie markizy wymienić i cieszyć się niemal nowym systemem po wielu latach użytkowania. Jeśli chcielibyśmy dodatkowo wzmocnić ochronę przed słońcem, a przy tym zapewnić sobie większe poczucie prywatności, zdecydujmy się na model z wysuwaną falbaną Volant.

 

Jak zamontować markizę

 

Nie wspominaliśmy jeszcze, że markizy produkowane na wymiar mają konstrukcję wyjątkowo stabilną i trwałą. Decydując się na tego rodzaju system, uzyskujemy pewność, że będzie to przesłona tarasowa, która pozostanie z nami na całe życie. Z tego też względu, jej montaż najlepiej pozostawić wyspecjalizowanym podmiotom. Profesjonaliści zamontują markizę szybko i bezproblemowo. Przeszkodą nie będzie docieplenie budynku. Modele wyposażone są w kwadratowe belki nośne, a także uniwersalne uchwyty ścienne. Niemniej, przesłonę tarasową możemy także zainstalować do sufitu lub krokwi dachowych. Do takich powierzchni stosujemy specjalne rodzaje uchwytów, które umożliwiają taki montaż markizy. A jeśli czujemy się na siłach i rozważamy samodzielny montaż markizy? To żaden problem. Każdy model jest zaopatrzony w czytelną instrukcję zarówno montażu, jak i obsługi. Pamiętajmy jedynie, aby przestrzegać instrukcji montażu dla bezpieczeństwa własnego i innych.

 

Zadaszenie na taras - pozostałe atuty

 

Dodatkowym usprawnieniem w wielu modelach jest także możliwość zastosowania uproszczonego mechanizmu regulacji kąta nachylenia. Niewątpliwie markiza tarasowa produkowana na miarę wyróżnia się możliwością zastosowania oświetlenia LED czy też podpór teleskopowych.

 

Jak widać, markizy tarasowe to uniwersalny oraz funkcjonalny rodzaj zasłony przeciwsłonecznej. Niezależnie, czy dysponujesz niewielką przestrzenią czy też sporą powierzchnią montażową, z łatwością dobierzesz system, który skutecznie ochroni cię przed nazbyt uporczywym słońcem. Dodatkowo, decydując się na jeden z dostępnych na rynku modeli markiz na wymiar zyskujesz pewność, że wybierasz ruchome zadaszenie tarasu, balkonu, czy ogrodu restauracyjnego, które nie tylko odpowiada twoim potrzebom, ale także idealnie wpasuje się w styl architektoniczny budynku.

Można również zamówić markizę na taras w sklepie internetowym.

Image

Profesjonalizm, to jest to, co nas wyróżnia. Określa nas wyraźny system wartości, który za nadrzędny atrybut uznaje profesjonalne podejście do Klienta.

KONTAKT

Adres:
ul. Światowida 5 - 7,
45-317 Opole

Tel: + 48 77 458 20 90
Mobile: +48 696 065 170

Zanim do Nas przyjedziesz, sprawdź telefonicznie dyspozycyjność Personelu.

Jak pracujemy sprawdź tutaj