Kraty zwijane

Rolety zewnetrzne ocieplane

Dom jest miejscem, w którym spędzamy większość czasu naszego życia. Z tego powodu warto zadbać by było to miejsce szczególne. Takie w którym czujemy się swobodnie i bezpiecznie, w którym odnajdujemy ciszę i spokój po trudach dnia codziennego. W tym celu zostały opracowane kompletne systemy rolet zewnętrznych. Oferujemy Państwu systemy roletowe wiodącego europejskiego dystrybutora systemów aluminiowych dla budownictwa ALUPROF S.A.

Wyselekcjonowane materiały używane do produkcji rolet zewnętrznych posiadają certyfikaty zgodne z odpowiednimi aprobatami technicznymi dopuszczającymi je do powszechnego stosowania w budownictwie, gwarantując ich najwyższą jakość. Wszystkie systemy rolet zewnętrznych występują również w wersji z moskitierą (MKT).

 

system rolet natynkowych

System rolet zewnętrznych przystosowany do instalacji po zakończonej budowie obiektów.

NATYNKOWE

system rolet nadstawnych

System rolet zewnętrznych przystosowany do instalacji wraz z oknami.

NADSTAWNE

system rolet podtynkowych

System rolet zewnętrznych przystosowany do instalacji w trakcie wznoszenia obiektów.

PODTYNKOWE

 

Główne zalety rolet zewnętrznych:

 • doskonała izolacja akustyczna
 • skuteczna ochrona przed nieproszonymi gośćmi
 • izolacja termiczna pozwalająca obniżyć koszty ogrzewania zimą i nagrzewania się pomieszczeń latem, redukując roczne koszty zużycia energii nawet do 30%!


SYSTEMY ROLET NATYNKOWYCH ( ADAPTACYJNE )

Rodzina rolet adaptacyjnych w skład których wchodzą systemy SK, SKO, SKP i SKO-P przeznaczona jest głównie do stosowania w istniejących budynkach. W każdym z systemów roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub w ościeżnicy. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym dopasowanym do wyglądu budynku. W systemie tym oferujemy do wyboru cztery rodzaje skrzynek: skrzynki w systemie SK 45, półokrągłe w systemie SKP oraz okrągłe w systemach SKO i SKO-P.

Spełniając kolejne oczekiwania klientów o wysokich wymaganiach architektonicznych, poszukujących nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań oferujemy systemy Owal (SKO) i SKO-P, najlepiej prezentujące się na elewacji budynku. Dotychczas sprawdzona i niezawodna technika rolet zostaje połączona z elegancką, nowoczesną skrzynką i prowadnicą aluminiową o zaokrąglonym kształcie. Dzięki tej niezwykłej formie mają Państwo możliwość nadania każdej elewacji całkowicie indywidualnego charakteru. Rolety systemu adaptacyjnego SKP, które charakteryzują się zaokrąglonym kształtem dolnej części skrzynki, najczęściej montowane są we wnęce okiennej wspaniale się z nią komponując.

SYSTEMY ROLET NATYNKOWYCH ZINTEGROWANE Z MOSKITIERĄ

SYSTEMY ROLET PODTYNKOWYCH

System do zastosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących (po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża). Zapewnia on optymalne rozwiązanie projektantom i budowniczym.

Rolety w systemie SP oraz SP-E wkomponowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Czoło skrzynki rolety stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku. System SP oraz SP-E zapewnia perfekcyjną izolację termiczną i akustyczną, ponieważ jako dodatkowe zamknięcie otworu nie ingeruje w konstrukcję nadproża, okna i drzwi, a tym samym nie narusza bilansu energetycznego budynku. Rolety w tych systemach oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala na dopasowanie do każdej elewacji. W systemie SP oraz SP-E oferujemy również wersję z siatką przeciw insektową, która w ciepłe dni, oprócz wymienionych wyżej zalet, umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz. Oferowane przez naszą firmę skrzynki SKN są gotowymi elementami budowlanymi do wykorzystania przez architektów i przedsiębiorstwa budowlane. Dzięki specjalnej technologii i zastosowaniu „twardego styropianu” (zapewnia zadowalający stopień izolacji termicznej) oraz odpowiednio dobrany nośnik tynku gwarantuje bezproblemowe wykończenie elewacji budynku. Do tej pory był to jedyny system skrzynek podtynkowych, który doczekał się w ostatnim czasie następcy w postaci systemu SP. W omówionym systemie istnieje możliwość wykonania rolety tylko w wersji zwijanej wewnętrznie (prawoskrętne).

SYSTEMY ROLET PODTYNKOWYCH ZINTEGROWANE Z MOSKITIERĄ

 

PROFILR ROLETOWE

 • PA 39-0

  PA 39-0

 • PA 39

  PA 39

 • PA 40-0

  PA 40-0

 • PA 40

  PA 40

 • PA 45-0

  PA 45-0

 • PA 45

  PA 45

 • PA 52-0

  PA 52-0

 • PA 52

  PA 52

  Wszystkie wymienione wyżej profile posiadają Certyfikat Zgodności Nr 0114/02 uprawniający do oznaczania wyrobu znakiem budowlanym. Produkcja oferowanych profili odbywa się na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych w technice zimnego profilowania blach, (za wyjątkiem PE 41). Materiałem wyjściowym do produkcji są wysokogatunkowe blachy aluminiowe spełniające wymogi jakościowe normy europejskiej EN 1396. Blacha ta posiada dwuwarstwowe powłoki lakiernicze w systemie PUR-PA charakteryzujące się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Dzięki piance wypełniającej profile, odznaczają się one dobrą izolacyjnością termiczną i dźwiękową.

  PROFILE KOLORYSTYKA

  NAPĘDY I AKCESORIA

  Kraty zwijane - kraty rolowane - kraty roletowe

  Kraty rolowane to rozwiązanie wszechstronne. Stanowią doskonałe zabezpieczenie sklepów, pasaży handlowych, banków czy muzeów przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości prezentacji własnej ekspozycji. Montaż krat rolowanych możliwy jest zarówno w obiektach już istniejących jak i w nowo powstających.

  Kraty zwijane wykonane z wysokogatunkowego stopu aluminium pokrytego lakierem proszkowym odpornym na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych spełniają wszelkie wymagane normy bezpieczeństwa do stosowania w budownictwie. Kraty dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej, lakierowane wg palety RAL.

  KRATY

  KRATY

  Krata zwijana może być montowana zarówno w obiektach będących w trakcie budowy, jak i w już istniejących budynkach. Zgodnie z obowiązującymi normami krata zwijana standardowo wyposażona jest w systemy zabezpieczeń przeciw spadowych. Krata rolowana podnoszona i opuszczana jest za pomocą siłownika elektrycznego. Sterowanie kratą odbywa się za pomocą przełącznika umieszczonego wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczenia. Wybrane kombinacje urządzeń sterujących zapewniają wysoki komfort obsługi. W zależności od potrzeb zastosować można sterowniki radiowe lub przełączniki kluczowe umożliwiające obsługę kraty z zewnątrz.

  Krata rolowana - funkcje i zalety

  Podstawową funkcją i zaletą kraty rolowanej jest zabezpieczenie obiektu przy jednoczesnej możliwości:

  • prezentacji ekspozycji,
  • zapewnienia właściwej wentylacji w pasażach i garażach podziemnych, parkingach wielokondygnacyjnych,
  • zmiany rozstawu i liczby okienek w celu tworzenia wybranych przez Państwa wzorów,
  • zastosowania przeszklenia w profilu kraty, które stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wiatrem, deszczem, pyłem itp.

  Krata rolowana - zabezpieczenia

  Rolowana krata to bezpieczne rozwiązanie. Standardowo wyposażona jest ona w poniższe rodzaje zabezpieczeń:

  • zabezpieczenie przed samoczynnym rozwinięciem się pancerza (hamulec bezpieczeństwa),
  • zabezpieczenie przed przygnieceniem zamykającą się kratą (kontaktowy czujnik bezpieczeństwa w listwie dolnej lub układ fotokomórek)
  • elektroniczny czujnik przeciążeniowy lub mechaniczny wyłącznik ciągniony uniemożliwiają wciągnięcie kraty,
  • awaryjny ręczny system otwierania kraty.

  Krata rolowana - montaż

  Krata rolowana - profile

  Krata rolowana - konstrukcja

  Konstrukcja kraty

  Krata zwijana jest na aluminiową rurę nawojową osadzoną w skrzynce lub na konsolach stanowiących jej podporę i ułożyskowanie. Konsole mocowane są bezpośrednio do ściany lub innych elementów konstrukcyjnych obiektu.

  W wypadku krat montowanych w obrębie nadproża należy zwrócić uwagę na minimalną wysokość nadproża niezbędną do zamontowania kraty (średnica nawoju zależna od wysokości kraty lub wielkości skrzynki osłonowej).

  Krata rolowana - certyfikaty

  Verandy - dachowe rolety

  Verandy to systemy osłonowe przeznaczone do instalacji na ogrodach zimowych oraz świetlikach dachowych. Specjalny gatunek tkanin, nowatorski system naciągu,  zapeniają wyjątkową funkcjonalność tego typu rolety dachowej. System Veranda tworzy skuteczną barierę słoneczną zachwując dostęp naturalnego oświetlenia do pomieszczenia.

  VERANDA

  VERANDA

  VERANDA – nowoczesny system przesłony ogrodów zimowych i świetlików dachowych. Stosowany na płaskich powierzchniach poziomych lub skośnych. Wbudowany system naciągu utrzymuje napięcie tkaniny nawet na dużych powierzchniach. System przeznaczony do stosowania wewnętrznego i zewnętrznego.

  VERANDA - rysunki

  VERANDA - specyfikacja

   • WYMIARY MAKSYMALNE - szer. 4,5 m x wys. 5,0 m
   • KONSTRUKCJA - w dowolnym kolorze z palety RAL
   • NAPĘD ELEKTRYCZNY
   • SYSTEM NACIĄGU TKANINY
   • MONTAŻ MODUŁOWY
   • System przeznaczony do przesłonięcia ogrodów zimowych i świetlików dachowych.


  VERANDA s

  VERANDA S

  Veranda S poprzez unikalny system naciągu tkaniny wbudowany wewnątrz rury nawojowej pozwala na przesłanianie nieregularnych kształtów przeszkleń jak trójkąty lub trapezy symetryczne.

  VERANDA S - rysunki

  VERANDA S - specyfikacja

   • WYMIARY MAKSYMALNE - szer. 3,0 m x wys. 3,0 m
   • KONSTRUKCJA - w dowolnym kolorze z palety RAL
   • DOSTĘPNE KSZTAŁTY - trójkąt i trapez symetryczny
   • NAPĘD ELEKTRYCZNY
   • SYSTEM NACIĄGU TKANINY
   • MONTAŻ MODUŁOWY
   • System przeznaczony do przesłonięcia ogrodów zimowych i świetlików dachowych.


  VERANDA FTS

  VERANDA FTS

  System Veranda FTS z napięciem tkaniny przeznaczony jest do przysłaniania płaskich powierzchni poziomych lub ukośnych jak ogrody zimowe, czy świetliki dachowe. Dwa silniki z wbudowanymi czujnikami przeciążeniowymi zapewniają napięcie tkaniny nawet przy dużych powierzchniach. System przewidziany do stosowania zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń.

  VERANDA FTS - rysunki

  VERANDA FTS - specyfikacja

   • WYMIARY MAKSYMALNE - szer. 4,5 m x wys. 6,5 m
   • KONSTRUKCJA - w dowolnym kolorze z palety RAL
   • NAPĘD ELEKTRYCZNY
   • SYSTEM NACIĄGU TKANINY
   • System przeznaczony do przesłonięcia ogrodów zimowych i świetlików dachowych.


  VERANDA 206

  VERANDA 206

  System Veranda 206 z napięciem tkaniny przeznaczony jest do przysłaniania płaskich powierzchni poziomych lub ukośnych jak ogrody zimowe czy świetliki dachowe. Wbudowany system naciągu utrzymuje napięcie tkaniny nawet przy dużych powierzchniach. System przewidziany do stosowania wewnątrz pomieszczeń.

  VERANDA 206 - rysunki

  VERANDA 206 - specyfikacja

   • WYMIARY MAKSYMALNE - szer. 2,3 m x wys. 2,3 m
   • KONSTRUKCJA - w dowolnym kolorze z palety RAL
   • DWIE KASETY O WYMIARACH - szer. 107mm x wys. 117mm
   • NAPĘD ELEKTRYCZNY
   • SYSTEM NACIĄGU TKANINY
   • MONTAŻ MODUŁOWY
   • Możliwość zastosowania dwóch różnych tkanin w wersji dual.

  Sunbreaker, windbreaker

  Sunbreaker jest wysoce wydajnym zewnętrznym systemem przeciwsłonecznym. Lamele oraz prowadnice wykonane z ekstrudowanego aluminium zapewniają lekkość konstrukcji jednocześnie oferując dużą wytrzymałość. Sunbreaker jest systemem ruchomym o zakresie obrotu piór 0-90 stopni, montowany może być w płaszczyźnie pionowej jak i poziomej. Sunbreaker jest doskonałym sposobem na uatrakcyjnienie bryły architektonicznej budynku oraz znaczne zredukowanie zużycia energii przeznaczonej na klimatyzowanie pomieszczeń.

  SUNBREAKER

  SUNBREAKER

  Sunbreaker - specyfikacja

  • WYMIARY MAKSYMALNE POJEDYNCZEGO MODUŁU - szer. 4,0 m x wys. 6,0 m
  • KONSTRUKCJA - w dowolnym kolorze z palety RAL
  • KĄT NACHYLENIA PIÓR - stały lub sterowany silni­kiem elektrycznym
  • LEKKA KONSTRUKCJA ALUMINIOWA ZAPEWNIAJĄCA DUŻĄ WYTRZYMAŁOŚĆ I TRWAŁOŚĆ PRODUKTU
  • ELEGANCKIE NOWOCZESNE WZORNICTWO

  Sunbreaker - typ piór

  Pióro Typ A

  przeznaczone jest do płaszczyzn poziomych (zadaszenia, świetliki dachowe). Specjalny kształt pióra w pozycji zamkniętej chroni przed opadami atmosferycznymi.

  Pióro Typ B

  przeznaczone jest do przesłaniania powierzchni poziomych i pionowych (fasady budynków, ściany pergoli). Kształt pióra zapewnia estetyczną osłonę przed promieniami słonecznymi.

  Pióra Typ B

  występują również jako system stały, bez możliwości obrotu. Montaż piór odbywa się za pośrednictwem specjalnych uchwytów wykonanych z tłoczonego aluminium dających możliwość ustawienia pióra w pozycji 0-15-30-45-60°. Uchwyty umożliwiają mocowanie pióra bezpośrednio do ściany lub fasady budynku. Możliwe jest również mocowanie piór poprzez boczne blachy montażowe bezpośrednio do zewnętrznej konstrukcji nośnej lub wnęki. W zależności od potrzeb oferujemy kilka rodzajów bocznych blach montażowych.

  Sunbreaker - rysunki


  SUNBREAKER clip

  SUNBREAKER CLIP

  Sunbreaker clip składa się z lekkich i wytrzymałych piór wykonanych z tłoczonego aluminium. System może być stosowany jako osłona przeciwsłoneczna oraz elegancki element architektury budynku. Dostępne rodzaje piór oraz szybki i bezproblemowy montaż pozwalają na szeroki zakres zastosowań produktu. System dostępny z trzema rodzajami piór: typ C 115, C 160 oraz Z 154.

  Sunbreaker Clip - specyfikacja

  • LEKKIE I WYTRZYMAŁE PIÓRA WYKONANE Z EKSTRUDOWANEGO ALUMINIUM
  • UCHWYTY PIÓR WYKONANE Z EKSTRUDOWANEGO ALUMINIUM ZAPEWNIAJĄ DUŻĄ WYTRZYMAŁOŚĆ I SZYBKI MONTAŻ BEZ SPECJALISTYCZNYCH NARZĘDZI
  • ZASTOSOWANIE PROWADNIC ALUMINIOWYCH I WKŁADEK DYSTANSOWYCH POZWALA NA SZYBKĄ INSTALACJĘ I WYPOZIOMOWANIE PIÓR
  • KĄT NACHYLENIA PIÓR - stały
  • TRZY TYPY PIÓR
  • ELEGANCKIE NOWOCZESNE WZORNICTWO

  Sunbreaker Clip - typ piór

  Pióro C 115:

  Pióro o łukowatym kształcie i szerokości 115 mm mocowane pod kątem 45 stopni.

  Pióro C 160:

  Pióro o łukowatym kształcie i szerokości 160 mm można zamocować do uchwytu w dwóch pozycjach pozwalających na dopasowanie kąta nachylenia do potrzeb użytkownika.

  Pióro Z 154:

  Pióro o kształcie zbliżonym do litery Z i wysokości 154 mm mocowane pod kątem 45 stopni.

  Uchwyt pióra:

  Jeden rodzaj uchwytu stosowany jest do każdego typu piór zapewniając dużą uniwersalność systemu.

  Wkładki dystansowe:

  Wkładki dystansowe o różnej długości pozwala dopasować prześwit między piórami do potrzeb użytkownika i lokalnych warunków atmosferycznych.

  Sunbreaker Clip - rysunki


  WINDBREAKER

  WINDBREAKER

  Windbreaker składa się ze słupków nośnych o wymiarach 55 x 55 mm oraz piór o wymiarach 120 x 14 mm. Słupy posiadają specjalny kształt umożliwiający wsunięcie w nie Klipów mocujących pióra oraz wkładek dystansowych, które znacząco skracają czas potrzebny na montaż ogrodzenia. Po wsunięciu Klipów montaż pióra odbywa się poprzez zatrzaśnięcie pióra na słupku. Możliwe jest dodatkowe zabezpieczenie pióra poprzez przykręcenie do słupka. Słupki i pióra posiadają zaślepki wykonane z tworzywa sztucznego wysokiej jakości, odpornego na działanie promieni UV. Możliwe jest mocowanie piór z każdej strony słupka co pozwala na tworzenie paneli ogrodzeniowych jednostronnych, dwustronnych jak i narożnych.

  Winbreaker - specyfikacja

  • MAKSYMALNY ROZSTAW SŁUPKÓW -  2,0 m
  • MAKSYMALNA DŁUGOŚĆ PIÓRA - 2,0 m
  • MAKSYMALNA WYSOKOŚĆ SŁUPKA - 1,5 m
  • KONSTRUKCJA ALUMINIOWA STANDARDOWO DOSTĘPNA W KOLORACH: RAL 9016, RAL 9006. NA ZAMÓWIENIE W DOWOLNYM KOLORZE Z PALETY RAL.

  Windbreaker - rysunki

  Markizolety - połączenie markizy z roletą

  Markizolety to niezwyle praktyczna osłona przeciwsłoneczna, instalowana głównie na otworach okiennych. System markizoleta umożliwa reulację konta wpadania promieni słonecznych oraz światła do wnętrza pomieszczenia.

  MARKIZOLETA

  MARKIZOLETA

  Markizoleta 120 - opis

  Markizoleta 120 - opis

  Markizoleta 120 jest systemem łączącym funkcję rolety oraz markizy. Innowacją systemu jest zastosowanie kasety o przekroju kwadratowym. W zależności od specyfiki montażu możemy zastosować prowadnice GC30, GC30F i GC30 FD.

  Wymiary kasety: szer. 126 mm x wys. 126 mm,

  Wymiary maksymalne: szer. 3,5 m , wys. 4,0 m,

  Konstrukcja: w dowolnym kolorze z palety RAL,

  Szeroka gama tkanin.

  System łączący funkcje rolety i markizy.

  Napęd elektryczny.

  Markizoleta 103 - opis

  Markizoleta 103 - opis

  Markizoleta 103 jest systemem łączącym funkcje rolety oraz markizy. Daje możliwość zacienienia i obniżenia temperatury wewnątrz pomieszczenia. Jako roleta chroni przed nasłonecznieniem, a otwarcie części markizowej zapewnia dobry widok na zewnątrz.

  Wymiary kasety: szer - 107 mm x wys. 117 mm

  Wymiary maksymalne: szer. 3,5 m , wys. 4,0 m,

  Konstrukcja: w dowolnym kolorze z palety RAL

  Szeroka gama tkanin,

  System łączący funkcje rolety i markizy.

  Napęd elektryczny lub elektryczny.

  Żaluzje fasadowe Opole

  Żaluzje fasadowe - zewnętrzne systemy ochrony przeciwsłonecznej, ze względu na doskonałe właściwości użytkowe cieszący się stale wzrastającą sympatią wśród Inwestorów. Lamele żaluzji fasadowych, produkowane w 3 wariantach: C80, C50, Z90 z wysokogatunkowej, aluminiowej taśmy o grubości 42mm, powlekane powłokami lakierniczymi uodparniającymi system na warunki atmosferyczne, skutecznie blokują przenikanie promieni słonecznych do pomieszczeń znacząco ograniczając ich nagrzewanie.
  Niewątpliwą zaletą systemu żaluzji fasadowych jest możliwość regulowania ilości wpadającego światła do pomieszczenia umożliwiając swobodny wybór stopnia ich zaciemnienia. 
  Lekka, solidna, aluminiowa konstrukcja, specjalne prowadnice i osłony pakietu produkowane w kilku wariantach, opcja wyposażenia w automatykę pogodową, umożliwiają montaż systemu we wnękach okiennych, na dużych przeszklonych powierzchniach oraz fasadach obiektów. Nowoczesna forma systemu żaluzji fasadowych zaspakaja potrzeby współczesnych trendów architektonicznych. 

  Żaluzje fasadowe C80

  ŻALUZJE FASADOWE C80

  Żaluzje fasadowe C80 to najbardziej popularne rozwiązanie spośród wszystkich żaluzji fasadowych. Wszystkie lamele są obustronnie wyprofilowane do wewnątrz co zapewnia im zwiększoną sztywność. Płynne sterowanie kątem pochyłu lameli daje możliwość swobodnej regulacji natężenia światła w zależności od indywidualnych oczekiwań, poprawiając tym samym komfort użytkowania pomieszczenia.

  Żaluzja fasadowa C80 Cube to rozwiązanie,w którym zastosowano kasetę o przekroju kwadratowym wykonaną z ekstrudowanego aluminium. Kaseta żaluzji fasadowe C80 Cube wsparta na prowadnicach, stanowiących element nośny systemu, idealnie nadaje się do montażu na fasadzie budynku. Nowe rozwiązane umożliwia łatwy i szybki montaż.

  C 80 - opis

  C 80 - opis

  C 80 Cube - specyfikacja

  • PŁASKIE PIÓRA W KSZTAŁCIE LITERY C
  • MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA PROWADNICY LISTWOWEJ LUB LINKOWEJ
  • SZEROKA GAMA KOLORYSTYCZNA
  • WYMIARY MAKSYMALNE - szer. 4,5 m  x wys. 5m
  • NAPĘD RĘCZNY - korba
  • NAPĘD ELEKTRYCZNY - silnik, nadajnik zdalnego sterowania, automatyka pogodowa wiatrowo - słoneczna
  • ZASTOSOWANIE ZEWNĘTRZNE

  C 80 Cube - rysunki

  C 80 - specyfikacja

  • PŁASKIE PIÓRA W KSZTAŁCIE LITERY C
  • MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA PROWADNICY LISTWOWEJ LUB LINKOWEJ
  • SZEROKA GAMA KOLORYSTYCZNA
  • WYMIARY MAKSYMALNE - szer. 4,5 m  x wys. 5m
  • NAPĘD RĘCZNY - korba
  • NAPĘD ELEKTRYCZNY - silnik, nadajnik zdalnego sterowania, automatyka pogodowa wiatrowo - słoneczna
  • ZASTOSOWANIE ZEWNĘTRZNE

  C 80 - rysunki

  KASETY

  KASETY

  C 80 - blachy osłonowe

  C 80 - blachy osłonowe


  Żaluzje fasadowe Z90

  ŻALUZJE FASADOWE Z90

  Dzięki unikalnemu kształtowi lameli żaluzje fasadowe Z90 mają możliwość niemal całkowitego domknięcia co nie jest możliwe do osiągnięcia przy tradycyjnym kształcie. Płynne sterowanie kątem pochyłu lameli daje możliwość swobodnej regulacji natężenia światła w zależności od indywidualnych oczekiwań poprawiając tym samym komfort użytkowania pomieszczenia.

  System żaluzji fasadowych Z90 dostępny jest również w kasecie przeznaczonej do montażu fasadowego z możliwością tworzenia dowolnej ilości modułów. Żaluzje fasadowe Z90 CUBE to rozwiązanie, w którym zastosowano kasetę o przekroju kwadratowym wykonaną z ekstrudowanego aluminium. Elementem nośnym żaluzji są prowadnice, które przenoszą ciężar całego systemu na słupy fasady, co zapewnia prosty i szybki montaż.

  Z 90 - opis

  Z 90 - opis

  Z 90 - specyfikacja

  • PŁASKIE PIÓRA W KSZTAŁCIE LITERY Z ZAPEWNIAJĄCE PODWYŻSZONY WSPÓŁCZYNNIK ZACIEMNIENIA, DODATKOWO WYPOSAŻONE W PROFIL WYCISZAJĄCY
  • MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA PROWADNICY LISTWOWEJ LUB LINKOWEJ
  • SZEROKA GAMA KOLORYSTYCZNA
  • WYMIARY MAKSYMALNE - szer. 4,5 m  x wys. 4,5 m lub 3,2 m x 5 m
  • NAPĘD RĘCZNY - korba
  • NAPĘD ELEKTRYCZNY - silnik, nadajnik zdalnego sterowania, automatyka pogodowa wiatrowo - słoneczna
  • ZASTOSOWANIE ZEWNĘTRZNE  Z 90 - rysunki

  Z 90 - blachy osłonowe

  Z 90 - blachy osłonowe

  Z 90 Cube - specyfikacja

  • PŁASKIE PIÓRA W KSZTAŁCIE LITERY Z ZAPEWNIAJĄCE PODWYŻSZONY WSPÓŁCZYNNIK ZACIEMNIENIA, DODATKOWO WYPOSAŻONE W PROFIL WYCISZAJĄCY
  • MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA PROWADNICY LISTWOWEJ LUB LINKOWEJ
  • SZEROKA GAMA KOLORYSTYCZNA
  • WYMIARY MAKSYMALNE - szer. 4,5 m  x wys. 4,5 m lub 3,2 m x 5 m
  • NAPĘD RĘCZNY - korba
  • NAPĘD ELEKTRYCZNY - silnik, nadajnik zdalnego sterowania, automatyka pogodowa wiatrowo - słoneczna
  • ZASTOSOWANIE ZEWNĘTRZNE  Z 90 Cube - rysunki


  Żaluzje fasadowe C50

  ŻALUZJE FASADOWE C50

  Żaluzja fasadowa C50, w odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań na rynku, posiada pióra o zwiększonej sztywności, co pozwala na stosowanie jej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Płynne sterowanie kątem pochyłu lameli daje możliwość swobodnej regulacji natężenia światła w zależności od indywidualnych oczekiwań, poprawiając tym samym komfort użytkowania pomieszczenia.

  Żaluzja fasadowa C50 Slim posiada pióra z domieszką magnezu, dzięki czemu charakteryzuje się zwiększoną elastycznością i trwałością. Innowacją systemu jest odwrócenie szyny głównej, które pozwoliło zwiększyć walory estetyczne i użytkowe. Żaluzja fasadowa C50 Silm została zaprojektowana z myślą do zastosowania wewnątrz budynków mieszkalnych i biurowych.

  C 50L - opis

  C 50L - opis

  C 50L - specyfikacja

  • PŁASKIE PIÓRA W KSZTAŁCIE LITERY C
  • MINIMALNA WYSOKOŚĆ PAKIETU
  • PROWADNICE LINKOWE
  • SZEROKA GAMA KOLORYSTYCZNA
  • WYMIARY MAKSYMALNE - szer. 3,0 m  x wys. 3,0 m
  • NAPĘD RĘCZNY
  • NAPĘD ELEKTRYCZNY - silnik, nadajnik zdalnego sterowania, automatyka pogodowa wiatrowo - słoneczna
  • ZASTOSOWANIE WEWNĘTRZNE I ZEWNĘTRZNE

  C 50L - rysunki

  C 50 Slim - specyfikacja

  • PŁASKIE PIÓRA W KSZTAŁCIE LITERY C
  • MINIMALNA WYSOKOŚĆ PAKIETU
  • PROWADNICE LINKOWE
  • SZEROKA GAMA KOLORYSTYCZNA
  • WYMIARY MAKSYMALNE - szer. 3,0 m  x wys. 3,0 m
  • NAPĘD RĘCZNY
  • NAPĘD ELEKTRYCZNY - silnik, nadajnik zdalnego sterowania, automatyka pogodowa wiatrowo - słoneczna
  • ZASTOSOWANIE WEWNĘTRZNE

  C 50 Slim - rysunki

  C 50L - blachy osłonowe

  C 50L - blachy osłonowe

  Refleksole - systemy zewnętrznych rolet tekstylnych

  Naturalne światło jest czynnikiem niebędnym do prawidłowego, komfortowego egzystowania każdego z nas. Stale natężające się nasłonecznie powiązane ze zmianami klimatycznymi powoduje, że wybieramy rozwiązanie osłonowe, które skutecznie blokują dostęp słońca do wnętrza obiektu i znacznie ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń. Zaletą wszelkich rozwiązań osłonowych stosowanych na zewnątrz obiektów jest znaczna oszczędność na kosztach eksploatacji, ponieważ ograniczamy stosowanie klimatyzatorów mechanicznych. Wiele stosowanych rozwiązań osłonowych skutecznie eliminuje przenikanie słońca niestety eliminuje również naturalne naświetlenie pomieszczeń. Rozwiązaniem niemal perfekcyjnym, łączącym obydwie właściwości, czyli ograniczenie nagrzewania się pomieszczeń z zachowaniem naturalnego oświetlenia, są refleksole. Możliwości instalacyjne oraz konfiguracjyjne systemów refleksol są ogromne, w wyniku czego popularność tych osłon przeciwsłonecznych stale wzrasta. Refleksole mogą być instalowane na oknach, fasadach np. w blokach mieszkalnych i budynkach jednorodzinnych, jak również na bardzo dużysz przeszkleniach w obiektach komercyjnych.

  Refleksol 120

  REFLEKSOL 120

  Refleksol 120 to system przeznaczony do montażu podtynkowego, wnękowego oraz montażu fasadowego. Kaseta o przekroju kwadratowym wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, zakończona pokrywami bocznymi z odlewów ciśnieniowych, które nadają jej estetyczny wygląd. Stosując prowadnice GC30F lub GC30 FD system staje się samonośnym, co ułatwia montaż i jednocześnie umożliwia tworzenie dowolnej ilości modułów. W przypadku montażu podtynkowego stosuje się kasetę o przekroju kwadratowym, wykonaną z blachy aluminiowej o grubości 1,2 mm lub 2,0 mm, zakończoną pokrywami bocznymi z odlewów ciśnieniowych. Ścianka frontowa kasety dodatkowo wyposażona jest w wypust, umożliwiający wykonanie zewnętrznej wyprawy tynkarskiej. W zależności od potrzeb i miejsca montażu istnieje także możliwość zastosowania tradycyjnych prowadnic listwowych lub estetycznej linki stalowej. W systemie zastosowano nowa belkę dolną FG120.

  Refleksol 120 - specyfikacja

  • WYMIARY KASETY - szer. 126 mm x wys. 126 mm
  • WYMIARY MAKSYMALNE -  szer. 4,5 m , wys. 4,0 m, dla wersji samonośnej: szer. 3,5 m x wys. 4,0 m
  • KONSTRUKCJA - w dowolnym kolorze z palety RAL
  • SZEROKA GAMA TKANIN REFLEKSYJNYCH
  • NAPĘD ELEKTRYCZNY

  Refleksol 120 - rysunki


  Refleksol 125

  REFLEKSOL 125

  Refleksol 125 jest nowoczesnym systemem fasadowym do zaciemniania pomieszczeń montowanym na fasadzie obiektu. Charakteryzuje się prostym montażem. Kaseta zamocowana jest na linach, które wraz z uchwytami stanowią element nośny systemu.

  Refleksol 125 - specyfikacja

  • ŚREDNICA KASETY - 125 mm
  • WYMIARY MAKSYMALNE -  szer. 3,5 m , wys. 4,25 m
  • KONSTRUKCJA - w dowolnym kolorze z palety RAL
  • SZEROKA GAMA TKANIN REFLEKSYJNYCH
  • NAPĘD ELEKTRYCZNY

  Refleksol 125 - rysunki


  Refleksol 103

  REFLEKSOL 103

  Refleksol 103 to rozbudowany w możliwości system, który w zależności od dobranej konfiguracji, może być wyposażony w profile przeciwwietrzne ANTYWIND, estetyczne linki z naciągiem lub funkcję pełnego zaciemnienia (wyłącznie do stosowania wewnątrz). Prowadnice GC30F i GC30FD mogą stanowić element nośny dla kasety. Refleksol

  Refleksol 103 - specyfikacja

  • WYMIARY KASETY - szer. 107 mm x wys. 117 mm
  • WYMIARY MAKSYMALNE -  szer. 4,5 m , wys. 4,0 m
  • KONSTRUKCJA - w dowolnym kolorze z palety RAL
  • SZEROKA GAMA TKANIN REFLEKSYJNYCH
  • NAPĘD RĘCZNY LUB ELEKTRYCZNY
  • MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA PROFILU PRZECIWWIETRZNEGO

  Refleksol 103 - rysunki


  Refleksol 90

  REFLEKSOL 90

  Refleksol 90 to odpowiednie rozwiązanie tam, gdzie kaseta systemu 103 może wydawać się zbyt duża. W zależności od dobranej konfiguracji może być wyposażony w profile przeciwwietrzne ANTYWIND, estetyczne linki z naciągiem lub funkcję pełnego zaciemnienia (wyłącznie do stosowania wewnątrz). System może występować również jako samonośny z prowadnicami G31 i G80 ( montaż wewnątrz).

  Refleksol 90 - specyfikacja

  • WYMIARY KASETY - szer. 90 mm x wys. 96 mm
  • WYMIARY MAKSYMALNE -  szer. 3,0 m , wys. 4,0 m
  • KONSTRUKCJA - w dowolnym kolorze z palety RAL
  • SZEROKA GAMA TKANIN REFLEKSYJNYCH
  • NAPĘD RĘCZNY LUB ELEKTRYCZNY
  • MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA PROFILU PRZECIWWIETRZNEGO

  Refleksol 90 - rysunki


  Refleksol 76

  REFLEKSOL 76

  Główną zaletą Refleksola 76 są niewielkie wymiary kasety. W zależności od dobranej konfiguracji system może być wyposażony w estetyczne linki z naciągiem lub prowadnice G31 i G80, stanowiące element nośny . Prowadnica G80 umożliwia uzyskanie pełnego zacienienia (stosowana wyłącznie do wewnątrz).

  Refleksol 76 - specyfikacja

  • WYMIARY KASETY - szer. 76 mm x wys. 81 mm
  • WYMIARY MAKSYMALNE-  szer. 2,6 m , wys. 2,6 m
  • KONSTRUKCJA - w dowolnym kolorze z palety RAL
  • SZEROKA GAMA TKANIN REFLEKSYJNYCH
  • NAPĘD RĘCZNY LUB ELEKTRYCZNY

  Refleksol 76 - rysunki


  Refleksol ZIIP

  REFLEKSOL ZIIIP

   Refleksol ZIIIP to roleta tekstylna zaprojektowana tak, aby tkanina pozostawała w ciągłym napięciu niezależnie od położenia. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się funkcjonalnością rolety nawet przy silnych, porywistych wiatrach. Refleksol ZIIIP dzięki rozbudowanemu systemowi uszczelek kompensujących umożliwia pełne zaciemnienie nawet przy dużych nierównościach na elewacji budynku. Jest to jedyne rozwiązanie tego typu do stosowania na zewnątrz.

  Refleksol ZIIIP - specyfikacja

  • WYMIARY KASETY - szer. 113 mm x wys. 128 mm
  • WYMIARY MAKSYMALNE -  szer. 3,5 m , wys. 4,0 m
  • KONSTRUKCJA - w dowolnym kolorze z palety RAL
  • SZEROKA GAMA TKANIN REFLEKSYJNYCH
  • NAPĘD ELEKTRYCZNY

  Refleksol ZIIIP - rysunki


  Refleksol XXL

  REFLEKSOL XXL

  Główną zaletą systemu XXL jest możliwość przysłaniania dużych powierzchni. Przeznaczony jest do stosowania na obiektach przemysłowych. Refleksol XXL przystosowany jest do montażu ściennego lub sufitowego za pomocą solidnych uchwytów z odlewanego aluminium.

  Refleksol XXL - specyfikacja

  • WYMIARY MAKSYMALNE PRZY MONTAŻU WEWNĘTRZNYM - szer. 4,5 m x wys. 5,0 m
  • WYMIARY MAKSYMALNE PRZY MONTAŻU ZEWNĘTRZNYM -  szer. 3,0 m , wys. 3,0 m
  • KONSTRUKCJA - w dowolnym kolorze z palety RAL
  • SZEROKA GAMA TKANIN REFLEKSYJNYCH
  • NAPĘD RĘCZNY LUB ELEKTRYCZNY
  • DOSKONALY DO PRZESŁONY DUŻYCH POWIERZCHNI

   

  Refleksol XXL - rysunki


  Refleksol XL

  REFLEKSOL XL

  Refleksol XL to system bezkasetowy. Estetyczne uchwyty i wykończenie ze stali kwasoodpornej sprawia, że system ten znakomicie nadaje się do nowoczesnych wnętrz.

  Refleksol XL - specyfikacja

  • WYMIARY MAKSYMALNE PRZY MONTAŻU WEWNĘTRZNYM - szer. 4,0 m x wys. 4,0 m
  • WYMIARY MAKSYMALNE PRZY MONTAŻU ZEWNĘTRZNYM -  szer. 3,0 m , wys. 3,0 m
  • KONSTRUKCJA - w dowolnym kolorze z palety RAL
  • SZEROKA GAMA TKANIN REFLEKSYJNYCH
  • NAPĘD RĘCZNY LUB ELEKTRYCZNY
  • DOSKONALY DO PRZESŁONY DUŻYCH POWIERZCHNI

  Refleksol XL - rysunki


  Refleksol XS

  REFLEKSOL XS

  Refleksol XS to system bez kasetowy o niewielkich gabarytach. Estetyczne uchwyty i wykończenie ze stali nierdzewnej sprawia, że system ten znakomicie nadaje się do nowoczesnych wnętrz. Opcjonalnie występuje również z linką.

  Refleksol XS - specyfikacja

  • WYMIARY MAKSYMALNE-  szer. 3,0 m x wys. 3,0 m,
  • SYSTEM PRZEZNACZONY DO MONTAŻU WEWNĘTRZNEGO
  • KONSTRUKCJA - w dowolnym kolorze z palety RAL
  • SZEROKA GAMA TKANIN REFLEKSYJNYCH
  • NAPĘD ELEKTRYCZNY

  Refleksol XS - rysunki

  Pergole jako estetyczne i funkcjonalne systemy ochronne

  Pergola to funkcjonalna, estetyczna konstrukcja aluminiowa z dachem stałym lub zwijanym - Pergola Basic lub ruchomym, przesuwnym - Pergola Solid, w której nowatorski system wózków jezdnych, poruszany napędem elektrycznym zapewnia komfortową pracę systemu zadaszenia. Nowa Pergola Solid jest komfortowym systemem ochrony przeciwsłonecznej i przeciwdeszczowej.

  Pergole

  Pergole stosowane są głównie jako osłona w obiektach komercyjnych tj.ogródkach przy restauracjach i kawiarniach oraz hotelach. Jednakże ostatnie upalne lata spowodowały, że coraz częściej spotykamy się z zainteresowaniem systemami Pergola płynącym również ze strony Klienta indywidualnego. Pergola daje możliwość zwiększenia powierzchni użytkowej lokalu zapewniając ochronę przed słońcem i lekkim deszczem. Konstrukcja pergoli składana jest przy użyciu stabilnych aluminiowych elementów tworzących jedną całość. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie ponieważ konstrukcje możemy rozłożyć w dowolnym momencie. Proponujemy kilka rozwiązań dla zadaszenia stałego Pergoli tj.poszycie markizowe lub systemem Sunbreaker oraz ruchomego poprzez zastosowanie systemu Veranda. Dla pełnego komfortu ścianki boczne i czołowe Pergoli możemy doposażyć w rolety systemu Refleksol. Przy rozwinięciu tkaniny na ścianę pionową uzyskujemy ochronę przed słońcem również wówczas, gdy kąt padania promieni słonecznych jest mały. Zastosowanie Pergoli nie tylko zwiększa powierzchnie użytkową lokali ale również zapewnia unikalną atmosferę intymności i niepowtarzalności na posesjach prywatnych.

  Pergola - opis

  Pergola - opis

  Pergola - specyfikacja

  • MONTAŻ - szer. 4,5 m x wys. 5,0 m
  • WYSIĘG MAKSYMALNY 1 modułu -  szer. 3,0 m , wys. 3,0 m
  • SZEROKOŚĆ MAKSYMALNA - w dowolnym kolorze z palety RAL
  • KONSTRUKCJA ALUMINIOWA, OCYNKOWANA, LAKIEROWANA PROSZKOWO, KOLORY - biały, srebrny, powłoki drewnopodobne
  • ZADASZENIE - w dowolnym kolorze z palety RAL
  • KĄT POCHYŁU - 5°- 20°
  • POSZYCIA  - tkanina akrylowa, tkanina PVC, system Veranda lub system Sunbreaker

  Pergola - opcje zadaszenia

  Poliwęglan wielokomorowy
  Poliwęglan komorowy z tkaniną akrylową lub PVC
  Tkanina akrylowa (markizowa)
  System Veranda
    System Sunbreaker ze sterowanym pochyłem lameli
  System Sunbreaker ze stałym pochyłem lameli

  Pergola - opcje montażu

  Pergola - promienniki (dogrzewacze pomieszczeń)

  Pergola - konstrukcja

  Pergola - konstrukcja

  System Pergola Basic składa się z 2 głównych profili konstrukcyjnych umożliwiający łatwy, szybki i bezpieczny montaż. Jest to konstrukcja składająca się z rzędów podpór i ułożonej na nich lekkiej kratownicy lub układu belek do których może być mocowana osłona przeciwsłoneczna lub przeciwdeszczowa. Główną cechą, która czyni system wyjątkowym, jest możliwość wykonania w trakcie instalacji, w 3 różnych kierunkach: regulacja kątów nachylenia od 0 – 15, wspieranie poziomych profili, możliwość ich płynnego przesuwania między słupkami (podporami)

  Moskitiery - siatki przeciw owadom, od producenta z Opola.

  Niezawodne, efektywne systemy ochrony pomieszczeń przed insektami. W ofercie posiadamy moskitiery stałe - moskitiery ramkowe, moskitiery rolowane oraz systemy moskitier drzwiowych przesuwnych, otwieranych, rolowanych, jak również moskitiery plisowane.  Wszystkie systemy produkowane są w Opolu, na żądany wymiar i według konfiguracji Klienta. Bogata oferta rozwiązań pozwala na dopasowanie naszych systemów do wszystkich typów okien i drzwi. Najpopularniejsze systemy moskitier - moskitiery ramkowe, bez problemu możecie Państwo zainstalować samodzielnie. Moskitiery to jedyny nieszkodliwy dla środowiska, skuteczny sposób zabezpieczenia przed wszelkimi insektami, pyłkami i kurzem. Produkowane przez naszą firmę moskitiery cechuje wysoka wytrzymałość na warunki atmosferyczne, dzięki czemu systemy te będą służyły Państwu przez wiele lat. 

  MOSKITIERY

   

  Moskitiery stałe - ramkowe

  Moskitiery w formie ramki stałej to rozwiązania do każdego typu okien: PCV, aluminiowych oraz drewnianych. Montaż tych moskitier odbywa się bez użycia narzędzi i nie ingeruje w konstrukcję okna.

  Wypełnienie: gęsta, wysokiej jakości; siatka z włókna szklanego

  Konstrukcja: mocne, ekstrudowane profile aluminiowe w kolorach: biały, brązowy, szary antracyt, orzech, złoty dąb. Wszystkie kształtowniki pokryte są lakierem proszkowym. Narożniki zewnętrzne tworzywowe dostępne są w bogatej ofercie kolorystycznej.

  Montaż: bezinwazyjny, za pomocą haków obrotowych dostępnych w pięciu rozmiarach. System umożliwia współpracę z większością profili okiennych.

  Elementy konstrukcyjne moskitiery wykonane są z materiałów odpornych na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

  Kolorystyka profili:

  moskitiera ramkowa kolorystyka

  moskitiera ramkowa

   

   

  Moskitiery drzwiowe ramkowe zawiasowe

  Moskitiery ramowe otwierane, wykonane ze specjalnie wzmocnionego, zaokrąglonego profilu aluminiowego z wykorzystaniem zawiasów z samozamykaczem doskonale komponują się z obecnie stosowanymi profilami okiennymi. Rama moskitiery łączona jest za pomocą narożników wewnętrznych aluminiowych, co w znacznym sposób usztywnia całą konstrukcję. W standardowym zestawie moskitiera wyposażona jest w ergonomiczny uchwyt do otwierania oraz magnesy utrzymujące ją w pozycji zamkniętej. Istnieje możliwość zastosowania listwy magnetycznej domykającej oraz w dolnej części skrzydła płyty wypełniającej, która podczas otwierania chroni siatkę przed uszkodzeniem.

  Wypełnienie: gęsta siatka z włókna szklanego

  Konstrukcja: wysokogatunkowe aluminium, lakierowane proszkowo na kolory: biały, brązowy, szary antracyt, orzecha lub złoty dąb. Na całym obwodzie ramy umieszczona jest uszczelka szczotkowa dodatkowo zabezpieczająca.

  Montaż: pionowy do ramy okiennej lub ościeżnicy za pomocą zawiasów, które posiadają opatentowany, bardzo prosty w obsłudze system napięcia wstępnego samozamykacza.

  Elementy konstrukcyjne moskitiery wykonane są z materiałów odpornych na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

  Kolorystyka profili:

  moskitiera drzwiowa kolory

  moskitiery zawiasowe

   

   

  Moskitiery drzwiowe ramkowe przesuwne

  Moskitiery ramowe przesuwne, wykonane ze specjalnie wzmocnionego, wysokogatunkowego profilu aluminiowego mają zastosowanie w dużych, przeszkolonych wnękach balkonów, tarasów oraz ogrodów zimowych. Skrzydła moskitiery przesuwa się pomiędzy górną, a dolną szyną jezdną. W dolnej części zastosowana jest rolka jezdna z mechanizmem, umożliwiającym płynną regulację kąta pochylenia każdego ze skrzydeł. Szeroki wybór szyn jezdnych pozwala na montaż moskitiery w różnych wariantach, na wszystkich typach okien i drzwi. System gwarantuje bezkolizyjną współpracę z roletami zewnętrznymi. Kształt profilu moskitierowego eliminuje konieczność stosowania dodatkowych uchwytów. W systemie wykorzystano hamulec spowalniający ruch w krańcowym położeniu, oraz zderzak zapobiegający uderzeniu ramy moskitiery w szynę jezdną.

  Wypełnienie: gęsta siatka z włókna szklanego

  Konstrukcja: wysokogatunkowe aluminium, lakierowane proszkowo na kolory: biały, brązowy, szary antracyt, orzecha lub złoty dąb. Na całym obwodzie ramy umieszczona jest uszczelka szczotkowa dodatkowo zabezpieczająca. Profile ramy oraz szyn jezdnych wykonane są z mocnego ekstrudowanego kształtownika aluminiowego o nowoczesnym kształcie, pokrytego powłoką charakteryzującą się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych.

  Montaż: pionowy do wnęk balkonów, tarasów i ogrodów zimowych. Moskitiera ma możliwość montażu w układzie trzyrzędowym.

  Elementy konstrukcyjne moskitiery wykonane są z materiałów odpornych na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

  Kolorystyka profili:

  moskitiera kolorystyka

  moskitiera przesuwna

   

  Moskitiery rolowane

  Moskitiery w formie rolety, gdzie siatka pracuje w specjalnie uszczelnionych prowadnicach i za pomocą mechanizmu sprężynowego roluje się do aluminiowej kasety. Rozwiązanie niezwykle praktyczne, jednym ruchem ręki zwijamy moskitierę do kasety, mając nieograniczony dostęp na zewnątrz obiektu, nie wymagają demontażu na zimę ponieważ zrolowana do kasety siatka nie jest poddawana bezpośredniemu działaniu negatywnych czynników atmosferycznych. Co raz częściej moskitiery rolowane stosowane są jako moskitiery wewnętrzne do okien dachowych.

  Wypełnienie: gęsta siatka z włókna szklanego

  Konstrukcja: aluminiowa, lakierowana proszkowo w kolorze białym, brązowym i złotego dębu

  Montaż: pionowy lub poziomy we wnękach okiennych, drzwiowych. We wnęce okiennej na zewnątrz obiektu lub wewnątrz pomieszczenia, poza wnęką okien dachowych. Zainstalowana moskitiera nie ingeruje w konstrukcje okna.

  Elementy konstrukcyjne moskitiery wykonane są z materiałów odpornych na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

  moskitiery rolowane

  Markizy jako alternatywa dla stałych zadaszeń

  Markizy stanowią korzystną alternatywę dla stałych zadaszeń. Poprzez regulowane rozwijanie tkaniny markizowej uzyskujemy doskonałą barierę słoneczną, podwyższając tym samym komfort wypoczynku na świeżym powietrzu, ale nie tylko. Markizą ograniczamy również dopływ promieni słonecznych do pomieszczeń co pozwala uzyskać znacznie niższe temperatury w ich wnętrzach i zaoszczędzić na kosztach energii zużywanej przez klimatyzację .
  Obsługa znacznej większości modeli markiz standardowo odbywa się za pomocą napędu ręcznego korbowego. Dla poprawy komfortu obsługi opcjonalnie do każdego modelu markizy możemy dopasować napęd elektryczny sterowany przełącznikiem klawiszowym lub pilotem, oraz czujniki pogodowe: wiatrowy, słoneczny lub wiatrowo-słoneczny.

  Ze względu na uwarunkowania instalacyjne systemy markiz dzielimy na tarasowe i balkonowe:

  MARKIZY TARASOWE

  MARKIZY TARASOWE

  MARKIZY BALKONOWE

  MARKIZY BALKONOWE

   

   

  Zapraszamy do zapoznania się z aktualnie obowiązującymi promocjami.

  Naszym zasięgiem obejmujemy województwa: opolskie, śląskie, małopolskie, dolnośląskie.

  Podkategorie