Rolety, ale jakie?

Poznaj zalety i wady systemów osłonowych

Pergola aluminiowa na taras

Pergola aluminiowa z dachem szklanym czy stałym?

Pergola aluminiowa czy w ogóle jest mi potrzebna?

Wyobraźcie sobie taras, z którego można korzystać niemal cały rok. Nawet wówczas, gdy świeci palące słońce lub pada rzęsisty deszcz, a nawet śnieg. 

Z pergolami tarasowymi aluminiowymi jest to możliwe. Pergola aluminiowa to praktyczna i komfortowa osłona na taras, która nadto upiększa fasadę budynku. Starannie dopasowane nadają przestrzeni tarasowej niepowtarzalny charakter, a także pozwalają na funkcjonalne jej urządzenie.

 

Jaka pergola aluminiowa do ogrodu?

W tym artykule podpowiemy dlaczego warto zainwestować w pergolę ogrodową. Jak zwiększyć powierzchnię użytkową domu oraz jaki system najlepiej spełni nasze oczekiwania i potrzeby.

Do wyboru mamy pergole ze stałym dachem i rozwiązania z dachami szklanymi. Każde z nich ma swoje zalety i ograniczenia. Przyjrzyjmy się, jaką pergolę aluminiową na taras wybrać, aby cieszyć się komfortem przebywania na świeżym powietrzu wśród zieleni w każdych warunkach atmosferycznych. Montaż pergoli aluminiowej wykonujemy na tarasach, w ogrodach, jak również na powierzchniach restauracyjnych.

Pergola aluminiowa na taras ze stałym, aluminiowym dachem

To specjalnie zaprojektowane konstrukcje, które składają się z dwóch lub czterech słupów (podpór) zwieńczonych dachem. Pokrycie dachowe wykonujemy z aluminiowych lameli, których kąt nachylenia zmieniamy za pomocą sterowania elektrycznego.

Pergola na taras z dachem aluminiowym

Pergola na taras z dachem aluminiowym

Pergola na taras z dachem stałym

Pergola na taras z dachem stałym

Pergola na taras z dachem zamykanym

Pergola na taras z dachem zamykanym

Pergole ogrodowe zacieniają, chronią przed deszczem, a także dodają budynkom lekkości, wprowadzają śródziemnomorskie akcenty i klimat Południa. Ponadto, dają dodatkowe możliwości aranżacyjne – można je wykorzystać w roli podpór dla roślin pnących lub zamocować w nich lekkie zasłony, które nadadzą przestrzeni tarasowej przytulności, ale nie zabiorą światła.

Nowoczesne pergole ogrodowe wykonane są z wysokiej jakości profili aluminiowych oraz stali nierdzewnej. W zależności od wersji, mogą być wyposażone w system odprowadzania wody i zintegrowane oświetlenie LED oraz, wspomniane już, zadaszenie z możliwością zmiany jego kąta nachylenia. Można je zainstalować bezpośrednio przy ścianie budynku lub ustawić jako wolnostojący element małej architektury ogrodowej. Więcej o cechach tarasowych pergoli aluminiowych przeczytasz tutaj. 

Pergola aluminiowa na taras ze szklanym dachem

To systemy multi praktyczne. Zadaszone pergole, które łączą w sobie wszystkie zalety pergoli ze stałym dachem, ale wyróżnia je wyjątkowa, szklana powierzchnia dachu. Dzięki temu, przestrzeń tarasowa jest niczym nieograniczona. Na jasnym, idealnie doświetlonym tarasie ze szklanym dachem odnosimy wrażenie przebywania bezpośrednio w ogrodzie, pod niebem. Wyobraźmy sobie romantyczną, gwieździstą noc spędzaną w ogrodzie. Siądźmy na tarasie rozmarzeni, przy zapalonych świecach, wpatrując się w spadające płatki śniegu.

Pergola na taras z dachem szklanym zespolona z markizą

Pergola na taras z dachem szklanym zespolona z markizą

Pergola na taras z dachem szklanym

Pergola na taras z dachem szklanym

Pergola na taras z dachem szklanym + szklane drzwi przesuwne

Pergola na taras z dachem szklanym + szklane drzwi przesuwne

Pergole te dostępne są w wielu wariantach i typach. W niektórych modelach podpory umiejscowione są w jednej linii z dachem, w innych – nieznacznie cofnięte. Jeśli zależy nam na ochronie przeciwsłonecznej, warto wybrać wersję zintegrowaną z rozsuwaną markizą. A co gdy szklany dach to za mało i potrzebujemy miejsca, w którym będziemy mogli spędzać czas  nawet wtedy, gdy wieje wiatr? W takim przypadku postawmy na pergole z przesuwnymi, szklanymi ścianami bocznymi.

Jaka pergola aluminiowa do ogrodu - przegląd korzyści

KORZYŚĆ / FUNKCJONALNOŚĆ

PERGOLA

Z ALUMINIOWYM DACHEM

PERGOLA

ZE SZKLANYM DACHEM

Powiększenie powierzchni użytkowej

TAK

TAK

Uatrakcyjnienie bryły budynku

TAK

TAK

Przedłużenie sezonu tarasowego

TAK

TAK

Osłona przed słońcem

TAK

TAK - W OPCJI Z MARKIZĄ NAD LUB POD SZKŁEM

Osłona przed deszczem

CZĘŚCIOWA, WYNIKAJĄCA Z UWARUNKOWAŃ KONSTRUKCYJNYCH

TAK

Osłona przed śniegiem

NIE

TAK

Osłona przed wiatrem

NIE

TAK - W OPCJI ZE ŚCIANAMI SZKLANYMI

Możliwość zainstalowania przy ścianie budynku

TAK

TAK

Możliwość zainstalowania jako niezależnej konstrukcji w ogrodzie

TAK

NIE

Możliwość montażu szklanych ścian bocznych

NIE

TAK

Możliwość całkowitego zsunięcia dachu (pełnej przezierności)

NIE

TAK - W OPCJI Z MARKIZĄ POD LUB NAD SZKŁEM

Możliwość domontowania osłon przeciwsłonecznych

TAK

TAK

Możliwość zastosowania jako podpory dla roślin pnących

TAK

TAK

Podsumowując

Pergola ogrodowa to estetyczny i niezwykle funkcjonalny element architektoniczny, który świetnie sprawdzi się w każdym domu i ogrodzie. Ta piękne rozwiązanie, które powiększa przestrzeń użytkową oraz harmonijnie łączy wnętrze z ogrodem. Na koniec warto zwrócić uwagę na kilka aspektów praktycznych – dysponując pergolą możemy meble ogrodowe zostawić cały sezon na zewnętrz. Ponadto, rozwiązanie jest trwałe i łatwe w utrzymaniu.

A może interesuje Cię wyłącznie markiza? Zajrzyj do sklepu internetowego z markizami.

Image

Profesjonalizm, to jest to, co nas wyróżnia. Określa nas wyraźny system wartości, który za nadrzędny atrybut uznaje profesjonalne podejście do Klienta.

KONTAKT

Adres:
ul. Światowida 5 - 7,
45-317 Opole

Tel: + 48 77 458 20 90
Mobile: +48 696 065 170

Zanim do Nas przyjedziesz, sprawdź telefonicznie dyspozycyjność Personelu.

Jak pracujemy sprawdź tutaj