Kraty zwijane

Kraty zwijane - kraty rolowane - kraty roletowe

Kraty rolowane to rozwiązanie wszechstronne. Stanowią doskonałe zabezpieczenie sklepów, pasaży handlowych, banków czy muzeów przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości prezentacji własnej ekspozycji. Montaż krat rolowanych możliwy jest zarówno w obiektach już istniejących jak i w nowo powstających.

Kraty zwijane wykonane z wysokogatunkowego stopu aluminium pokrytego lakierem proszkowym odpornym na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych spełniają wszelkie wymagane normy bezpieczeństwa do stosowania w budownictwie. Kraty dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej, lakierowane wg palety RAL.

KRATY

KRATY

Krata zwijana może być montowana zarówno w obiektach będących w trakcie budowy, jak i w już istniejących budynkach. Zgodnie z obowiązującymi normami krata zwijana standardowo wyposażona jest w systemy zabezpieczeń przeciw spadowych. Krata rolowana podnoszona i opuszczana jest za pomocą siłownika elektrycznego. Sterowanie kratą odbywa się za pomocą przełącznika umieszczonego wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczenia. Wybrane kombinacje urządzeń sterujących zapewniają wysoki komfort obsługi. W zależności od potrzeb zastosować można sterowniki radiowe lub przełączniki kluczowe umożliwiające obsługę kraty z zewnątrz.

Krata rolowana - funkcje i zalety

Podstawową funkcją i zaletą kraty rolowanej jest zabezpieczenie obiektu przy jednoczesnej możliwości:

  • prezentacji ekspozycji,
  • zapewnienia właściwej wentylacji w pasażach i garażach podziemnych, parkingach wielokondygnacyjnych,
  • zmiany rozstawu i liczby okienek w celu tworzenia wybranych przez Państwa wzorów,
  • zastosowania przeszklenia w profilu kraty, które stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wiatrem, deszczem, pyłem itp.

Krata rolowana - zabezpieczenia

Rolowana krata to bezpieczne rozwiązanie. Standardowo wyposażona jest ona w poniższe rodzaje zabezpieczeń:

  • zabezpieczenie przed samoczynnym rozwinięciem się pancerza (hamulec bezpieczeństwa),
  • zabezpieczenie przed przygnieceniem zamykającą się kratą (kontaktowy czujnik bezpieczeństwa w listwie dolnej lub układ fotokomórek)
  • elektroniczny czujnik przeciążeniowy lub mechaniczny wyłącznik ciągniony uniemożliwiają wciągnięcie kraty,
  • awaryjny ręczny system otwierania kraty.

Krata rolowana - montaż

Krata rolowana - profile

Krata rolowana - konstrukcja

Konstrukcja kraty

Krata zwijana jest na aluminiową rurę nawojową osadzoną w skrzynce lub na konsolach stanowiących jej podporę i ułożyskowanie. Konsole mocowane są bezpośrednio do ściany lub innych elementów konstrukcyjnych obiektu.

W wypadku krat montowanych w obrębie nadproża należy zwrócić uwagę na minimalną wysokość nadproża niezbędną do zamontowania kraty (średnica nawoju zależna od wysokości kraty lub wielkości skrzynki osłonowej).

Krata rolowana - certyfikaty

Image

Profesjonalizm, to jest to, co nas wyróżnia. Określa nas wyraźny system wartości, który za nadrzędny atrybut uznaje profesjonalne podejście do Klienta.

KONTAKT

Adres:
ul. Światowida 5 - 7,
45-317 Opole

Tel: + 48 77 458 20 90
Email: info@eurol.pl
Mobile: +48 696 065 170