Pergole jako estetyczne i funkcjonalne systemy ochronne

Pergola to funkcjonalna, estetyczna konstrukcja aluminiowa z dachem stałym lub zwijanym - Pergola Basic lub ruchomym, przesuwnym - Pergola Solid, w której nowatorski system wózków jezdnych, poruszany napędem elektrycznym zapewnia komfortową pracę systemu zadaszenia. Nowa Pergola Solid jest komfortowym systemem ochrony przeciwsłonecznej i przeciwdeszczowej.

Pergole

Pergole stosowane są głównie jako osłona w obiektach komercyjnych tj.ogródkach przy restauracjach i kawiarniach oraz hotelach. Jednakże ostatnie upalne lata spowodowały, że coraz częściej spotykamy się z zainteresowaniem systemami Pergola płynącym również ze strony Klienta indywidualnego. Pergola daje możliwość zwiększenia powierzchni użytkowej lokalu zapewniając ochronę przed słońcem i lekkim deszczem. Konstrukcja pergoli składana jest przy użyciu stabilnych aluminiowych elementów tworzących jedną całość. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie ponieważ konstrukcje możemy rozłożyć w dowolnym momencie. Proponujemy kilka rozwiązań dla zadaszenia stałego Pergoli tj.poszycie markizowe lub systemem Sunbreaker oraz ruchomego poprzez zastosowanie systemu Veranda. Dla pełnego komfortu ścianki boczne i czołowe Pergoli możemy doposażyć w rolety systemu Refleksol. Przy rozwinięciu tkaniny na ścianę pionową uzyskujemy ochronę przed słońcem również wówczas, gdy kąt padania promieni słonecznych jest mały. Zastosowanie Pergoli nie tylko zwiększa powierzchnie użytkową lokali ale również zapewnia unikalną atmosferę intymności i niepowtarzalności na posesjach prywatnych.

Pergola - opis

Pergola - opis

Pergola - specyfikacja

  • MONTAŻ - szer. 4,5 m x wys. 5,0 m
  • WYSIĘG MAKSYMALNY 1 modułu -  szer. 3,0 m , wys. 3,0 m
  • SZEROKOŚĆ MAKSYMALNA - w dowolnym kolorze z palety RAL
  • KONSTRUKCJA ALUMINIOWA, OCYNKOWANA, LAKIEROWANA PROSZKOWO, KOLORY - biały, srebrny, powłoki drewnopodobne
  • ZADASZENIE - w dowolnym kolorze z palety RAL
  • KĄT POCHYŁU - 5°- 20°
  • POSZYCIA  - tkanina akrylowa, tkanina PVC, system Veranda lub system Sunbreaker

Pergola - opcje zadaszenia

Poliwęglan wielokomorowy
Poliwęglan komorowy z tkaniną akrylową lub PVC
Tkanina akrylowa (markizowa)
System Veranda
   System Sunbreaker ze sterowanym pochyłem lameli
System Sunbreaker ze stałym pochyłem lameli

Pergola - opcje montażu

Pergola - promienniki (dogrzewacze pomieszczeń)

Pergola - konstrukcja

Pergola - konstrukcja

System Pergola Basic składa się z 2 głównych profili konstrukcyjnych umożliwiający łatwy, szybki i bezpieczny montaż. Jest to konstrukcja składająca się z rzędów podpór i ułożonej na nich lekkiej kratownicy lub układu belek do których może być mocowana osłona przeciwsłoneczna lub przeciwdeszczowa. Główną cechą, która czyni system wyjątkowym, jest możliwość wykonania w trakcie instalacji, w 3 różnych kierunkach: regulacja kątów nachylenia od 0 – 15, wspieranie poziomych profili, możliwość ich płynnego przesuwania między słupkami (podporami)