Sunbreaker

Sunbreaker, windbreaker

Sunbreaker jest wysoce wydajnym zewnętrznym systemem przeciwsłonecznym. Lamele oraz prowadnice wykonane z ekstrudowanego aluminium zapewniają lekkość konstrukcji jednocześnie oferując dużą wytrzymałość. Sunbreaker jest systemem ruchomym o zakresie obrotu piór 0-90 stopni, montowany może być w płaszczyźnie pionowej jak i poziomej. Sunbreaker jest doskonałym sposobem na uatrakcyjnienie bryły architektonicznej budynku oraz znaczne zredukowanie zużycia energii przeznaczonej na klimatyzowanie pomieszczeń.

SUNBREAKER

SUNBREAKER

Sunbreaker - specyfikacja

 • WYMIARY MAKSYMALNE POJEDYNCZEGO MODUŁU - szer. 4,0 m x wys. 6,0 m
 • KONSTRUKCJA - w dowolnym kolorze z palety RAL
 • KĄT NACHYLENIA PIÓR - stały lub sterowany silni­kiem elektrycznym
 • LEKKA KONSTRUKCJA ALUMINIOWA ZAPEWNIAJĄCA DUŻĄ WYTRZYMAŁOŚĆ I TRWAŁOŚĆ PRODUKTU
 • ELEGANCKIE NOWOCZESNE WZORNICTWO

Sunbreaker - typ piór

Pióro Typ A

przeznaczone jest do płaszczyzn poziomych (zadaszenia, świetliki dachowe). Specjalny kształt pióra w pozycji zamkniętej chroni przed opadami atmosferycznymi.

Pióro Typ B

przeznaczone jest do przesłaniania powierzchni poziomych i pionowych (fasady budynków, ściany pergoli). Kształt pióra zapewnia estetyczną osłonę przed promieniami słonecznymi.

Pióra Typ B

występują również jako system stały, bez możliwości obrotu. Montaż piór odbywa się za pośrednictwem specjalnych uchwytów wykonanych z tłoczonego aluminium dających możliwość ustawienia pióra w pozycji 0-15-30-45-60°. Uchwyty umożliwiają mocowanie pióra bezpośrednio do ściany lub fasady budynku. Możliwe jest również mocowanie piór poprzez boczne blachy montażowe bezpośrednio do zewnętrznej konstrukcji nośnej lub wnęki. W zależności od potrzeb oferujemy kilka rodzajów bocznych blach montażowych.

Sunbreaker - rysunki


SUNBREAKER clip

SUNBREAKER CLIP

Sunbreaker clip składa się z lekkich i wytrzymałych piór wykonanych z tłoczonego aluminium. System może być stosowany jako osłona przeciwsłoneczna oraz elegancki element architektury budynku. Dostępne rodzaje piór oraz szybki i bezproblemowy montaż pozwalają na szeroki zakres zastosowań produktu. System dostępny z trzema rodzajami piór: typ C 115, C 160 oraz Z 154.

Sunbreaker Clip - specyfikacja

 • LEKKIE I WYTRZYMAŁE PIÓRA WYKONANE Z EKSTRUDOWANEGO ALUMINIUM
 • UCHWYTY PIÓR WYKONANE Z EKSTRUDOWANEGO ALUMINIUM ZAPEWNIAJĄ DUŻĄ WYTRZYMAŁOŚĆ I SZYBKI MONTAŻ BEZ SPECJALISTYCZNYCH NARZĘDZI
 • ZASTOSOWANIE PROWADNIC ALUMINIOWYCH I WKŁADEK DYSTANSOWYCH POZWALA NA SZYBKĄ INSTALACJĘ I WYPOZIOMOWANIE PIÓR
 • KĄT NACHYLENIA PIÓR - stały
 • TRZY TYPY PIÓR
 • ELEGANCKIE NOWOCZESNE WZORNICTWO

Sunbreaker Clip - typ piór

Pióro C 115:

Pióro o łukowatym kształcie i szerokości 115 mm mocowane pod kątem 45 stopni.

Pióro C 160:

Pióro o łukowatym kształcie i szerokości 160 mm można zamocować do uchwytu w dwóch pozycjach pozwalających na dopasowanie kąta nachylenia do potrzeb użytkownika.

Pióro Z 154:

Pióro o kształcie zbliżonym do litery Z i wysokości 154 mm mocowane pod kątem 45 stopni.

Uchwyt pióra:

Jeden rodzaj uchwytu stosowany jest do każdego typu piór zapewniając dużą uniwersalność systemu.

Wkładki dystansowe:

Wkładki dystansowe o różnej długości pozwala dopasować prześwit między piórami do potrzeb użytkownika i lokalnych warunków atmosferycznych.

Sunbreaker Clip - rysunki


WINDBREAKER

WINDBREAKER

Windbreaker składa się ze słupków nośnych o wymiarach 55 x 55 mm oraz piór o wymiarach 120 x 14 mm. Słupy posiadają specjalny kształt umożliwiający wsunięcie w nie Klipów mocujących pióra oraz wkładek dystansowych, które znacząco skracają czas potrzebny na montaż ogrodzenia. Po wsunięciu Klipów montaż pióra odbywa się poprzez zatrzaśnięcie pióra na słupku. Możliwe jest dodatkowe zabezpieczenie pióra poprzez przykręcenie do słupka. Słupki i pióra posiadają zaślepki wykonane z tworzywa sztucznego wysokiej jakości, odpornego na działanie promieni UV. Możliwe jest mocowanie piór z każdej strony słupka co pozwala na tworzenie paneli ogrodzeniowych jednostronnych, dwustronnych jak i narożnych.

Winbreaker - specyfikacja

 • MAKSYMALNY ROZSTAW SŁUPKÓW -  2,0 m
 • MAKSYMALNA DŁUGOŚĆ PIÓRA - 2,0 m
 • MAKSYMALNA WYSOKOŚĆ SŁUPKA - 1,5 m
 • KONSTRUKCJA ALUMINIOWA STANDARDOWO DOSTĘPNA W KOLORACH: RAL 9016, RAL 9006. NA ZAMÓWIENIE W DOWOLNYM KOLORZE Z PALETY RAL.

Windbreaker - rysunki

Image

Profesjonalizm, to jest to, co nas wyróżnia. Określa nas wyraźny system wartości, który za nadrzędny atrybut uznaje profesjonalne podejście do Klienta.

KONTAKT

Adres:
ul. Światowida 5 - 7,
45-317 Opole

Tel: + 48 77 458 20 90
Email: info@eurol.pl
Mobile: +48 696 065 170