Rolety, ale jakie?

Poznaj zalety i wady systemów osłonowych

Markiza na taras

Idealna markiza tarasowa

Markiza na taras najwyższej jakości

Markiza skutecznie ochroni Cię przed słońcem i deszczem. Dzięki niej będziesz mógł komfortowo wypoczywać na swoim tarasie. Nowoczesne markizy znacznie odbiegają wyglądem od tych w paski, które kojarzą nam się ze sklepami ze słodyczami i bazarami sprzed lat. Dzisiaj markiza to estetyczny i modny element dekoracyjny pojawiający się na wielu balkonach i tarasach.

Sprawdź, jak wybrać idealną markizę tarasową!

Rodzaje markiz tarasowych

Marzysz o przysłonięciu swojego balkonu lub tarasu markizą? Sprawdź, jakie możliwości oferują producenci! Na rynku występują 4 podstawowe rodzaje markiz:

  •   markizy tarasowe – charakteryzują się sporymi rozmiarami, a ich ramiona pracują jak "żabie łapy". Tego rodzaju systemy wykorzystuje się do przysłaniania ogrodów letnich i tarasów; posiadają regulowany kąt nachylenia;
  •   markizy koszowe – wyróżnia je specyficzny, półokrągły kształt; spotykane najczęściej nad witrynami sklepowymi;
  •   markizy z dwustopniowym kątem nachylenia – to produkt, który na rynku pojawił się niedawno; to praktyczne rozwiązanie, które nie koliduje z drzwiami lub okiennicami.
Markiza balkonowa Italia Selt

Markiza balkonowa

Markiza tarasowa Selt

Markiza tarasowa

  Markiza tarasowa w kasecie

Markiza tarasowa w kasecie

Tkanina idealna na markizy

Markizy to zwijana tkanina rozpostarta pomiędzy ramionami. Aby materiał dobrze spełniał swoją funkcję, powinien cechować się jak najwyższą jakością. Musi być odporny na płowienie, rozdarcia, zanieczyszczenia powietrza oraz siłę wiatru. Dodatkowo powinien być silnie wodoodporny. Dobrze, aby również odbijał szkodliwe promieniowanie UV.

Warto wiedzieć, że niektóre markizy wykonuje się z tworzywa sztucznego. Takie rozwiązanie jest szczególnie popularne w przypadku markiz koszowych.

Mechanizm idealnie dobrany do Twoich potrzeb

Na rynku spotkać można markizy rozwijane za pomocą taśmy, korby ręcznej lub napędu elektrycznego. Ostatnia opcja jest najdroższą, ale z pewnością również najwygodniejszą. Systemy elektryczne często posiadają wbudowaną automatykę pogodową. Przykładowo, czujnik wstrząsowy prowadzi do automatycznego zwijania zadaszenie, kiedy wieje zbyt mocno. Dodatkowo tego rodzaju markizy często można połączyć z aplikacjami SMART, które pomagają zdalnie zarządzać sprzętami domowymi.

Markiza w kasecie

Ze względu na ten atrybut wyróżniamy rodzaje markiz:

  •   markiza w pół kasecie – zabezpieczenie tkaniny markizowej;
  •   markiza w pełnej kasecie – zabezpieczenie tkaniny i konstrukcji markizy.

Zarówno markiza na tarasie, jak i markiza na balkonie może być wyposażona w kasetę ochronną. Wykonana z aluminium obudowa może ochronić tkaninę lub całą konstrukcję markizy przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Kaseta ochronna nie tylko nadaje markizie nowoczesnego designu, ale również znacznie wydłuża estetyczny wygląd systemu. Co więcej, zdecydowanie podtrzymuje żywotność tkaniny markizowej.

Markiza w pół kasecie

Markiza w pół kasecie
Markiza w pół kasecie
Markiza w pół kasecie
Markiza w pół kasecie

Markiza w pełnej kasecie

Image
Markiza w pełnej kasecie
Markiza w pełnej kasecie
Markiza w pełnej kasecie

Podsumujmy, czy istnieje markiza idealna na taras?

Oczywiście, że tak! Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, na swoim balkonie lub tarasie, to markiza będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Ten estetyczny gadżet skutecznie osłoni Cię od słońca i niewielkiego deszczu, a więc uczyni Twój wypoczynek jeszcze bardziej komfortowym. 

Zajrzyj do naszego Salonu w Opolu. Obejrzysz tu wiele modeli markiz w wymiarach rzeczywistych.

A jeśli nie lubisz zakupów stacjonarnych, zajrzyj do sklepu partnerskiego, w którym kupisz markizy on-line.

Image

Profesjonalizm, to jest to, co nas wyróżnia. Określa nas wyraźny system wartości, który za nadrzędny atrybut uznaje profesjonalne podejście do Klienta.

KONTAKT

Adres:
ul. Światowida 5 - 7,
45-317 Opole

Tel: + 48 77 458 20 90
Mobile: +48 696 065 170

Zanim do Nas przyjedziesz, sprawdź telefonicznie dyspozycyjność Personelu.

Jak pracujemy sprawdź tutaj