Rolety, ale jakie?

Poznaj zalety i wady systemów osłonowych

Zabudowa tarasu pergola

Jaka zabudowa tarasu

Pergola aluminiowa na taras

To nasza propozycja odpowiedzi na pytanie, jaka zabudowa tarasu.

Zabudowy w formie pergoli aluminiowej na taras ostatnimi czasy mocno zyskały na popularności. Dzieje się tak, ponieważ łączą one w sobie nowoczesny design z funkcjonalnością. Co więcej, pergole aluminiowe charakteryzują się wysokimi walorami estetycznymi. Jeśli do tego dodamy, że koszt ich zakupu nie zrujnuje twojego budżetu, to na pewno będziesz o jeden krok dalej w podjęciu decyzji. Jakiej? Oczywiście przemawiającej za instalacją tej prostej konstrukcji na własnym tarasie. Sprawdź, dlaczego warto postawić na pergolę aluminiową!

Dlaczego warto wybrać pergolę aluminiową?

Pergola aluminiowa na taras to element architektury zewnętrznej. Z założenia, jego podstawowym celem jest ochrona powierzchni tarasu przed czynnikami atmosferycznymi. Dzięki zabudowie tarasu zyskujesz dodatkową przestrzeń dla swojego domu.

Aluminium cechuje się lekkością i wytrzymałością. Nie wymaga kosztownej konserwacji. Nie koroduje, nie gnije i nie blaknie. Konstrukcje aluminiowe są łatwe i czyste w montażu oraz instalacji. Nie wymagają prac fundamentowych oraz dodatkowych wzmocnień.

Pergole wytrzymują nawet najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne: silny wiatr, mocne słońce, śnieg, grad, wiatr oraz deszcz.

Konstrukcję aluminiową można bez problemu pomalować na dowolny kolor. To jednak nie wszystko. Możesz też wybrać jeden z wielu dostępnych wzorów aranżacyjnych. Aluminium jest bowiem łatwe w formowaniu w zaokrąglenia czy łuki.

Jaki model pergoli aluminiowej wybrać?

Na rynku dostępne są różne modele i rodzaje pergol aluminiowych. Cechują się one rozmaitą funkcjonalnością oraz designem. Taka obfitość sprawia, że każdy, nawet najbardziej wymagający inwestor znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Na jakie pergole powinieneś zwrócić szczególną uwagę?

Pergola tarasowa przyścienna

Pergola przyścienna

Pergola tarasowa wolnostojaca

Pergola wolnostojąca

Dach tarasowy

Zadaszenie tarasu ze szkła

Dach tarasowy to stała konstrukcja oparta na aluminiowych słupach. Pokrycie dachu wykonywane jest z poliwęglanu lub warstwowego szkła bezpiecznego. To proste, ale bardzo eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie. Pergola z dachem szklanym ma pewną przewagę. Jest niezniszczalna i łatwa w utrzymaniu czystości. Dach szklany może być również w pełni przezroczysty. Kiedy wybierzesz opcję bezbarwną, to będziesz mógł obserwować korony drzew i rozpościerające się nad nimi niebo.

Zadaszenie tarasu z aluminium

Zadaszenie wolnostojące

Zadaszenie wolnostojące sprawdzi się doskonale, kiedy dysponujesz dużym ogrodem. Wybierz pergolę wolnostojącą, jeśli twoim marzeniem jest stworzyć w ogrodzie odrębne miejsce odpoczynku. Powstanie strefa relaksu, która nie będzie połączone bezpośrednio ze ścianą domu. Możesz zbudować zadaszenie lub nawet całą altanę na trawniku przy basenie, lub gdzie tylko zechcesz. To całkowicie wolnostojąca konstrukcja.

Zadaszenie tarasu wolnostojace

Wykreuj własną strefę relaksu

Image

Całoroczna strefa relaksu

Pergole te dostępne są w wielu wariantach i typach. W niektórych modelach podpory umiejscowione są w jednej linii z dachem, w innych – nieznacznie cofnięte. Jeśli zależy nam na ochronie przeciwsłonecznej, warto wybrać wersję zintegrowaną z rozsuwaną markizą. A co gdy szklany dach to za mało i potrzebujemy miejsca, w którym będziemy mogli spędzać czas  nawet wtedy, gdy wieje wiatr? W takim przypadku postawmy na pergole z przesuwnymi, szklanymi ścianami bocznymi.

Składany dach z aluminiową ramą

Pergola aluminiowa z dachem zsuwanym

Pergola aluminiowa z regulowanym dachem w opcji zsuwanej to absolutny hit! 

Button Text

Pergola aluminiowa z dachem materiałowym

Zadaszenie tarasu z regulowanym dachem wykonanym ze specjalnej tkaniny to rozwiązanie uznane przez wielu.

Button Text

Dach składany to zadaszenie tarasu zbudowane z tkanin rozciągniętych pomiędzy aluminiową ramą. Materiał jest odporny na wodę i słońce. Dach składa się automatycznie całkowicie lub częściowo. Dzięki temu otrzymujemy sporą elastyczność w działaniu. Jeśli chcesz się uchronić przed silnymi promieniami słonecznymi lub deszczem, to otwierasz dach. Natomiast kiedy chcesz cieszyć się maksymalnym światłem i ładną pogodą, zamykasz zadaszenie.

Pergola lamelowa stała lub przesuwna

Pergola lamelowa składa się z szeregu listew opartych o aluminiową ramę. W modelu stałym każda z listew przechyla się automatycznie o maksymalnie 120 stopni. W modelu przesuwnym listwy są chowane, dzięki czemu możesz uzyskać 79% wolnego miejsca pomiędzy ramą, na której się opierają. Pergolą sterujesz za pomocą pilota. Lamele to komfortowe i elastyczne rozwiązanie.

Szklane ściany przesuwne

Szklane ściany przesuwne to dodatkowy element, w który można wyposażyć każdą zabudowę tarasu opartą na aluminiowej konstrukcji. Dzięki nim twoja pergola aluminiowa na taras będzie mogła pełnić funkcję dodatkowego przeszklonego pokoju. Miejscu, w którym schronisz się przed czynnikami atmosferycznymi i niesprzyjająca temperaturą o każdej porze roku.

Zadaszenie tarasu wolnostojace

Szklane ściany przesuwne bok

Image

Szklane ściany przesuwne front

Podsumujmy, jaka zabudowa tarasu

Wybór pergoli aluminiowej do zabudowy tarasu to bardzo dobra decyzja. Takie rozwiązanie jest wysoce praktyczne, wygodne i trwałe. Łączy ono w sobie estetykę i funkcjonalność. Mnogość dostępnych wzorów pozwala na stworzenie konstrukcji w 100% odpowiadającej potrzebom większości Klientów. Fantastycznym pomysłem będzie montaż pergoli wolnostojącej, jak i trwale powiązanej z elewacją domu. Oba rozwiązania sprawdzą się idealnie w każdą pogodę. Co więcej, pozwolą na spore powiększenie własnej przestrzeni życiowej. Pod pergolą z powodzeniem stworzysz miejsce wypoczynku blisko natury. Daj się namówić na pergolę i ciesz się wyjątkowym komfortem.

Image

Profesjonalizm, to jest to, co nas wyróżnia. Określa nas wyraźny system wartości, który za nadrzędny atrybut uznaje profesjonalne podejście do Klienta.

KONTAKT

Adres:
ul. Światowida 5 - 7,
45-317 Opole

Tel: + 48 77 458 20 90
Mobile: +48 696 065 170

Zanim do Nas przyjedziesz, sprawdź telefonicznie dyspozycyjność Personelu.

Jak pracujemy sprawdź tutaj