Rolety, ale jakie?

Poznaj zalety i wady systemów osłonowych

Żaluzje czy rolety fasadowe

Żaluzje czy rolety fasadowe

Jakie rolety zewnętrzne sprawdzą się najlepiej w Twoim domu? Poznaj różne rodzaje i wybierz najlepszy dla siebie.

Rolety zewnętrzne to niemal niezbędne wyposażenie domu, które ma dużo więcej zalet niż tylko ochrona przed słońcem. Ułatwiają regulację temperatury wewnątrz pomieszczeń, pomagają chronić naszą prywatność i wiele innych. I choć mówiąc o roletach zewnętrznych myślimy o ich konkretnym typie, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rolet zewnętrznych.

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe

Refleksole

Refleksole

Rolety aluminiowe

Rolety zewnętrzne

Żaluzje fasadowe, właściwe rolety i refleksole – wszystkie te rodzaje osłon zewnętrznych często trafiają do jednej kategorii. Mają jednak zupełnie inne zastosowania i tam, gdzie sprawdzą się jedne, nie zawsze odpowiednie będą inne. W poniższym artykule przedstawimy ich najważniejsze cechy i podpowiemy, czym powinieneś się kierować, wybierając najlepsze rolety do swojego domu.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Wszystkie wspomniane już powyżej rodzaje rolet zewnętrznych zasadniczo spełniają podobną funkcję – mają chronić wnętrze domu przed nadmiernym nasłonecznieniem. Poza tym jednak różnice między nimi są znaczące.

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe to osłony okienne zbudowane z wyprofilowanych lameli o zmiennym kącie nachylenia. Dzięki takiej konstrukcji możemy kontrolować nie tylko ilość światła wpadającego z zewnątrz, ale także kontrolować, w jakim stopniu widoczne jest wnętrze pomieszczenia.

Lamele Z

Żaluzje fasadowe Z90

Lamele C

Żaluzje fasadowe C80

Dzięki wykorzystaniu żaluzji fasadowych chronimy się zarówno przez znacznym nasłonecznieniem, jak i nagrzaniem pomieszczenia. Ponadto, lamele bardzo dobrze się prezentują i świetnie pasują do nowoczesnej fasady budynku.

Klasyczne rolety zewnętrzne

Klasyczne rolety zewnętrzne to wszechstronne rozwiązanie, które chroni nie tylko przed słońcem i nadmiernym nagrzaniem. Pozwala też zachować ciepło w domu, gdy temperatura na dworze spada, chroni przed zjawiskami pogodowymi i ogranicza hałas z zewnątrz. Możemy także zamontować rolety antywłamaniowe.

Rolety SK

Rolety zewnętrzne SK

Rolety SP

Rolety zewnętrzne SKP

Z moskitierą

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to kurtyny z blachy aluminiowej, przesuwające się na pionowych prowadnicach. Dostępne są różne rodzaje mechanizmu opuszczającego, również takie wbudowywane w fasadę nad oknem (rolety podtynkowe).

Refleksole - zewnętrzne rolety tekstylne

Refleksole są mniej konwencjonalnym rodzajem osłon okiennych. Wykonane są zazwyczaj z włókna poliestrowego, czasem z domieszką włókna szklanego. Cechuje je przede wszystkim to, że zamiast blokować światło, rozpraszają je. Dzięki temu wnętrze domu pozostaje dobrze oświetlone, a przy tym nas nie oślepia ani nie powoduje refleksów na ekranach.

Refleksol R120

Refleksol R120

Refleksol R90

Refleksol R90

Refleksol ZIIIP

Refleksol ZIIIP

Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Wybierając rolety zewnętrzne do swojego domu, zastanów się, na czym najbardziej Ci zależy. Chcesz ochronić się przed słońcem i upałem? Nie chcesz pozbawić się światła słonecznego w domu, ale masz dość gorąca i słońca odbijającego się w ekranie komputera lub telewizora? A może szukasz osłony, która sprawdzi się nie tylko w ciepłe, słoneczne dni?

Wybierz żaluzje, jeśli chcesz mieć maksymalną możliwość regulacji ilości światła wpadającego do zewnątrz. Refleksole natomiast sprawdzą się przede wszystkim wtedy, gdy chcesz, by do domu nadal wpadało jak najwięcej światła i zależy Ci przede wszystkim na ochronie przed temperaturą i skoncentrowanymi promieniami.

Klasyczne rolety są zdecydowanie najbardziej wielofunkcyjne. Chronią nie tylko przed gorącem, ale i nie wypuszczają ciepła zimą. Mogą być też antywłamaniowe. Dają jednak mało kontroli i nie pozwalają wpuścić zbyt dużo światła. Jeśli spuścimy je w całości, nasze pomieszczenie będzie bardzo ciemne.

Jak widać, wybór odpowiednich rolet zewnętrznych to przede wszystkim kwestia indywidualnych potrzeb. Rozważ je i wybierz najlepsze rolety dla siebie.

Image

Profesjonalizm, to jest to, co nas wyróżnia. Określa nas wyraźny system wartości, który za nadrzędny atrybut uznaje profesjonalne podejście do Klienta.

KONTAKT

Adres:
ul. Światowida 5 - 7,
45-317 Opole

Tel: + 48 77 458 20 90
Mobile: +48 696 065 170

Zanim do Nas przyjedziesz, sprawdź telefonicznie dyspozycyjność Personelu.

Jak pracujemy sprawdź tutaj