Rolety, ale jakie?

Poznaj zalety i wady systemów osłonowych

Naturalne zaluzje drewniane
Naturalne zaluzje drewniane

Naturalne żaluzje drewniane

Żaluzje z naturalnego drewna: piękno i funkcjonalność dla Twojego domu

Drewniane systemy są nie tylko piękne. Są to bardzo funkcjonalne rozwiązania dla Twojego domu. Ich naturalne piękno wprowadza przytulny i elegancki charakter do pomieszczeń. Łączą w sobie tradycyjny styl z nowoczesnymi właściwościami, oferując nie tylko estetyczny wygląd, ale także dodatkową izolację termiczną.

Naturalne żaluzje drewniane dają pełną kontrolę nad ilością światła, które wpada do wnętrza. Operując drewnianymi deszczółkami regulujemy intensywność i kierunek wpadania promieni słonecznych.

Korzyści wynikające z ich zastosowania są niezaprzeczalne. Ponadto, naturalne drewno nadaje wnętrzom przytulny i ciepły klimat, który wpływa korzystnie na samopoczucie domowników.

Białe żaluzje drewniane 5 cm

Czarne żaluzje drewniane 5 cm

Naturalne żaluzje drewniane 2,5 cm

Jeśli chcesz uzyskać niepowtarzalny klimat w swoim domu, a zarazem zachować maksimum funkcjonalności, urokliwe drewniane żaluzje są doskonałym wyborem. Przyjdź do nas i odkryj różnorodność wzorów, kolorów i rozmiarów, które idealnie dopasują się do Twojego stylu i potrzeb.

Zalety naturalnych żaluzji drewnianych

Drewniane żaluzje oferują wiele korzyści, które sprawiają, że są one popularnym wyborem dla wielu właścicieli domów. Pierwszą i najbardziej oczywistą zaletą jest ich estetyczny wygląd. Naturalne drewno dodaje elegancji i uroku, tworząc piękne wnętrze, które z pewnością przyciągnie uwagę gości.

Kolejną zaletą drewnianych żaluzji jest ich funkcjonalność. Solidna konstrukcja i wysokogatunkowe drewno zapewniają ich trwałość. Chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, zapewniając spokojną i komfortową atmosferę wewnątrz domu.

Dodatkowo, drewniane żaluzje umożliwiają regulację ilości światła wpadającego do wnętrza. Dzięki temu można łatwo dostosować oświetlenie w pomieszczeniach do swoich preferencji, tworząc odpowiednią atmosferę zarówno do pracy, jak i do wypoczynku.

Wybór odpowiednich żaluzji drewnianych do domu

Wybór odpowiednich drewnianych żaluzji do Twojego domu może być trudnym zadaniem, ale dzięki kilku wskazówkom wybór może okazać sie prostrzy. Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę:

1. Styl domu - Drewniane żaluzje powinny pasować do stylu Twojego domu. Jeśli masz dom w stylu rustykalnym, drewniane rolety w naturalnym kolorze będą idealnym wyborem. Jeśli natomiast masz nowoczesny dom, warto rozważyć drewniane systemy w nowoczesnym stylu z metalowymi wykończeniami.

2. Wielkość i kształt okien - Drewniane żaluzje powinny być odpowiednio dopasowane do wielkości i kształtu okien. Należy dokładnie zmierzyć okna, aby wybrać odpowiednie wymiary, jeśli myślimy o żaluzjach z deszczólkami 2,5 cm. Pamiętaj również, że niektóre okna mogą mieć nietypowe kształty, dlatego w takim przypadku możesz rozważyć wybór drewanianych żaluzji 5 cm.

3. Kolor - Drewniane żaluzje są dostępne w różnych kolorach. Możesz wybrać naturalny kolor drewna lub wybarwienie w innym kolorze, który dopasujesz do wnętrza. Wybierz kolor, który podkreśli charakterystyczne cechy Twojego domu.

4. Materiał - Drewniane żaluzje mogą być wykonane z różnych gatunków drewna. Należy wybrać drewno o dobrej jakości, które jest odporne na warunki atmosferyczne i łatwe do pielęgnacji. Jakość i rodzaj drewna to czynniki decydujące o tym, jak długo będziesz się cieszył z nienagannego wyglądu systemu.

Żaluzje z lamelem 2,5 cm

Ten rodzaj żaluzji charakteryzują drewniane deszczółki o szerokości 2,5 cm. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które zamierzają wykonać montaż żaluzji drewaninych na ramie okna. Dzięki węższym lamelom mamy większą pewność, że nie będziemy obijali systemem ściany przy pełnym rozwarciu skrzydła okiennego. 

Tutaj cechą charakterystyczną są lamele o szerokości 5 cm. Drewniane żaluzje 5 cm są idealne dla osób, które chcą mieć lepszą kontrolę nad ilością światła wpadającego do wnętrza. Dzięki szerszym deszczółkom jego ilość jest zdecydowanie większa. Takie drewniane żaluzje montujemy raczej poza wnęką okienną, do sufitu lub ściany nad otworem okiennym. Jednak zdarza się, że instalujemy ten system na dużych przeszkleniach, bezpośrednio na ramach okiennych. Ten ekskluzywny system jest idealny dla osób, które chcą cieszyć się pięknem i funkcjonalnością produktów z naturalnego drewna.

Żaluzje z lamelem 5 cm

Pamietajmy, że lamele bardzo dobrze się prezentują i świetnie pasują zarówno do nowoczesnego, jak i rustykalnego wnętrza.

Ponadto, żaluzje z naturalnego drewna możemy wyposażyć w atrakcyjne dodatki. Tzw. drabinki żaluzji magą być sznurkowe lub taśmowe, zawsze w kolorze zbliżonym do wybarwienia żaluzji. Wykończenia sznurków mogą być w kolorze lameli lub metalowe. Sterować żaluzjami możemy manualnie, za pomocą sznurków lub elektrycznie, np. przy pomocy pilota.

Żaluzje z lamelem 2,5 cm

Żaluzje z lamelem 5 cm

Jak czyścić i konserwować drewniane żaluzje

Czyszczenie i pielęgnacja żaluzji drewnianych są ważne, aby utrzymać je w dobrym stanie technicznym. Dodatkowo ich piękny wygląd zostanie zachowany przez wiele lat. Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo czyścić rolety drewniane:

1. Regularne czyszczenie - pamietaj, aby regularnie czyścić żaluzje poprzez usunięcie kurzu lub innych zabrudzeń. Można to zrobić za pomocą miękkiej szczotki lub wilgotnej szmatki. Należy unikać stosowania ostrych narzędzi, które mogą uszkodzić drewno.

2. Ochrona drewna - możesz dodatkowo zabezpieczyć żaluzje przed uszkodzeniami za pomocą specjalnych środków do pielęgnacji drewna. Regularne stosowanie takich środków pozwoli utrzymać drewno w dobrej kondycji przez lata.

3. Usuwanie plam - Jeśli na drewnianych lamelach pojawią się plamy, należy je natychmiast usunąć. Można to zrobić za pomocą delikatnego detergentu i miękkiej szmatki. Należy unikać stosowania agresywnych detergentów, które mogą uszkodzić drewno.

Rolety drewniane 5 cm

Drewniane rolety 5 cm

Drewniane rolety 5 cm

Polecamy systematycznie usuwać kurz z żaluzji przy pomocy miękiej szmatki, dokładnie tak, jak usuwamy go z mebli. 

Nie musisz czyścić każdej deszczółki z osobna. Jeśli będziesz to robić systematycznie, wystarczy zamknąć żaluzję i przetrzeć całą powierzchnię.

Zwiększanie estetyki drewnianych żaluzji

Drewniane rolety są nie tylko funkcjonalne, ale również mogą służyć jako element dekoracyjny, który podkreśli estetykę wnętrza. Oto kilka sposobów, jak wydobyć ich piękno:

1. Dekoracyjne zasłony - drewniane żaluzje można zestawić z dekoracyjnymi zasłonami, które dodadzą elegancji i uroku do pomieszczenia. Wybierz zasłony w kolorze, który pasuje do drewna i stylu Twojego domu.

2. Rośliny doniczkowe - umieszczenie roślin doniczkowych na parapecie z drewnianymi żaluzjami stworzy przyjemny, naturalny klimat. Wybierz rośliny, które dobrze rosną w pomieszczeniach o jasnym świetle.

3. Dodatki dekoracyjne - możesz również dodać dodatki dekoracyjne, takie jak obrazy, lustra czy ozdobne poduszki, które podkreślą piękno drewnianych systemów.

Drewniane żaluzje 5 cm

Drewniane żaluzje 5 cm

Żaluzje z drewna 5 cm

Montaż drewnianych rolet w różnych częściach domu

Drewniane żaluzje montujemy w różnych częściach domu. Nie ma przeciwskazań, aby zamontować żaluzje w pomieszczeniach o większej wilgotności. Oto kilka miejsc, gdzie warto je zainstalować:

1. Salon - drewniane żaluzje w salonie dodadzą elegancji i uroku, tworząc przyjemne miejsce do wypoczynku i spotkań z rodziną lub przyjaciółmi. 

2. Sypialnia - drewniane rolety w sypialni stworzą przytulną i ciepłą atmosferę, sprzyjając dobremu relaksowi przed snem.

3. Kuchnia - drewniane żaluzje w kuchni będą idealnym rozwiązaniem, bowiem tu najczęściej potrzebujemy regulować ilość i kierunek przedostającego się światła.

4. Łazienka - drewniane rolety w łazience dodadzą jej szyku i elegancji, tworząc relaksującą atmosferę podczas kąpieli.

Drewniane żaluzje 5 cm

Drewniane żaluzje 2,5 cm

Żaluzje z drewna 5 cm

Drewniane rolety a inne opcje zasłaniania okien

Drewniane żaluzje mają wiele zalet w porównaniu do innych opcji przysłaniania okien. Oto kilka porównań między różnymi systemami:

1. Rolety materiałowe - poziome drewniane żaluzje oferują większą kontrolę nad ilością światła w porównaniu do rolet. Dodatkowo, drewniane rozwiązania dodają niepowtarzalnego, naturalnego uroku i elegancji do wnętrza.

2. Zasłony - drewniane żaluzje są bardziej trwałe i odporne na warunki atmosferyczne niż zasłony. Dodatkowo, oferują większą ochronę przed słońcem i łatwiejsze utrzymanie czystości.

3. Plisy - drewniane żaluzje są bardziej trwałe i wymagają mniej konserwacji niż plisy. Dodatkowo, oferują większą kontrolę nad kierunkiem wpadania promieni słonecznych. 

Rozważania dotyczące kosztów i budżetowania

Koszt drewnianych żaluzji może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak rozmiar, materiał, projekt i rozmiar lameli. Niemniej jednak, ten wybór na pewno się opłaca.

Drewniane żaluzje 5 cm

Drewniane żaluzje 5 cm

Żaluzje z drewna 5 cm

Podsumowanie: Odmień swój dom dzięki żaluzjom z naturalnego drewna

Naturalny urok, który zyskują pomieszczenia dzięki drewnianym żaluzjom jest powszechnie znany. Klimat przytulności, elegancji i wyrazistego charakteru odnajdujemy wszędzie tam, gdzie odbył się montaż żaluzji drewnianych. Połączonym stylom nowoczesności i tradycyjności towarzyszy niesamowita funkcjonalność i estetyka.

Korzyści płynące z drewnianych rolet są niezaprzeczalne. Dodatkowo, naturalne drewno tworząc ciepłą atmosferę pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, a tej korzyści nie zastąpi nam nic.

Image

Profesjonalizm, to jest to, co nas wyróżnia. Określa nas wyraźny system wartości, który za nadrzędny atrybut uznaje profesjonalne podejście do Klienta.

KONTAKT

Adres:
ul. Światowida 5 - 7,
45-317 Opole

Tel: + 48 77 458 20 90
Mobile: +48 696 065 170

Zanim do Nas przyjedziesz, sprawdź telefonicznie dyspozycyjność Personelu.

Jak pracujemy sprawdź tutaj