Rolety, ale jakie?

Poznaj zalety i wady systemów osłonowych

Jakie rolety zewnętrzne wybrać Opole

Jakie rolety zewnętrzne?

Rodzaje rolet zewnętrznych ALUPROF

Adaptacyjne, nadstawne, podtynkowe, antywłamaniowe… Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rolet zewnętrznych. Czym się różnią i jakie mają zalety? Podpowiadamy, jak wybrać idealne rolety zewnętrzne.

 

Jak zamontować rolety zewnętrzne?

Zadajmy sobie to pytanie przed dokonaniem wyboru rodzaju żaluzji zwijanych.

Gdy wybieramy elementy wyposażenia fasady budynku, jak i systemów przeciwsłonecznych, na początku zazwyczaj zwracamy uwagę na styl, kolorystykę i funkcjonalność. W przypadku rolet zewnętrznych jest nieco inaczej. Tutaj system dobieramy przede wszystkim do warunków technicznych, a także miejsca, w którym przewidziano montaż rolet zewnetrznych. To bardzo ważne kryterium, ponieważ niektóre z rolet aluminiowych możemy zamontować w budynku już istniejącym, a inne tylko w trakcie budowy i na etapie stanu surowego obiektu. Czasem montaż rolet trzeba uwzględnić w fazie wykonywania projektu architektonicznego. 

Rolety adaptacyjne, nadstawne czy podtynkowe?

Gdy szukamy rolet zwijanych (potocznie zwanych antywłamaniowymi), zastanawiamy się jakie rolety zewnętrzne wybrać. Co do zasady do wyboru mamy trzy podstawowe ich rodzaje: adaptacyjne, nadstawne i podtynkowe. O cechach i zaletach rolet aluminiowych pisaliśmy tutaj

Rolety zwijane adaptacyjne

Rolety zewnętrzne przeznaczone do montażu w gotowym, wykończonym już budynku to rolety adaptacyjne, które montuje się we wnęce okiennej lub bezpośrednio na ścianie nad oknem. To najpopularniejsze rozwiązanie jest bardzo proste i szybkie w instalacji.

Rolety zwijane nadstawne

Roleta zewnętrzna podtynkowa

Rolety aluminiowe z moskitierą

Rolety dedykowane do montażu w nowo budowanym budynku lub w trakcie gruntownego remontu to rolety nadstawne. W tym przypadku kasetę z roletą mocujemy bezpośrednio do ramy okna przy pomocy specjalnych profili. Dzięki temu, rolety nadstawne są niemal niezauważalnym elementem fasady.

Trzeci rodzaj rolet zewnętrznych – podtynkowe – architekt musi uwzględnić w projekcie budynku. To rozwiązania, które są całkowicie ukryte pod elewacją. Zazwyczaj przykrywa się je materiałem izolacyjnym i warstwą tynku. Dzięki temu, nie tylko są niewidoczne, ale też zapewniają doskonałą izolację termiczną. Dlatego rolety podtynkowe to idealny wybór dla budynków pasywnych.

Warto pamiętać, że każdy rodzaj rolety zewnętrznej umożliwia zastosowanie moskitiery, która dodatkowo zabezpiecza wnętrze przed insektami. W tym wariancie otrzymujemy dwa w jednym, bowiem w jednej skrzynce roletowej znajdują się dwa systemy: roleta i moskitiera rolowana. Należy pamietać, że skrzynka rolety jest wówczas odpowiednio zwiększona, a prowadnice rolet są podwójne.  

Jakie rolety aluminiowe?

Nad czym powinniśmy się zastanowić przed podjęciem ostatecznej decyzji? Gdy już wybraliśmy rodzaj rolet zewnętrznych, pomyślmy, jakie dodatkowe funkcjonalności są nam potrzebne?

Ważnym czynnikiem jest sposób zabezpieczenia okien przed włamaniem. Jeśli bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, postawmy na rozwiązania antywłamaniowe, ze specjalnymi wzmocnieniami, czy też z mechanizmem zapadkowym, który uniemożliwia podniesienie zamkniętej kurtyny.

Kolejnym parametrem jest sposób sterowania. Na etapie wyboru rolety zewnętrznej możemy zdecydować się na napęd ręczny, elektryczny lub synchronizować panel sterowania roletami z systemem inteligentnego budynku.

Rolety antywłamaniowe RC3

Z myślą o Inwestorach z sektora bankowego, jak i finansowego, przygotowaliśmy ofertę atestowanych rolet antywłamaniowych. Są to produkty wysoko zaawansowane technicznie, konstrukcyjnie, które pozytywnie przeszły specjalistyczne badania i otrzymały klasę RC3 i RC2 odporności na włamanie.

Rolety antywłamaniowe RC2

Profile rolet zewnętrznych

Na koniec czas na wybór koloru profili. Zasadniczo, na kurtynę rolety stosujemy profile aluminiowe wypełnione pianką. Dzięki temu docieplają i izolują termicznie budynek. Profile rolet są bardzo odporne na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych, bowiem wykonane są z wysokogatunkowej blachy i pokryte dwuwarstwową powłoką lakierniczą. Jaki kolor rolet zewnętrznych wybrać? Nad tym również warto dobrze się zastanowić. Dopasujmy kolor rolet do koloru dachu, ogrodzenia lub innych aluminiowych akcentów obiektu, takie jak np. rynny lub zadaszenia tarasowe. Pamiętajmy jednak, że ciemne kolory bardziej się nagrzewają, natomiast na jasnych profilach bardziej widoczne są wszelkie zabrudzenia. Więc w tym drugim przypadku, częściej będziemy musieli rolety czyścić.

Podsumowując, jeśli zastanawiamy się jakie rolety wybrać, najpierw wybieramy ich rodzaj, który musi być dostosowany do sposobu montażu, a następnie dobieramy dodatkowe funkcjonalności, takie jak mechanizmy antywłamaniowe, czy typ sterowania oraz kolorystykę.

Jeżeli chcesz zamontować rolety zewnętrzne samodzielnie, odwiedź sklep internetowy z roletami.

Image

Profesjonalizm, to jest to, co nas wyróżnia. Określa nas wyraźny system wartości, który za nadrzędny atrybut uznaje profesjonalne podejście do Klienta.

KONTAKT

Adres:
ul. Światowida 5 - 7,
45-317 Opole

Tel: + 48 77 458 20 90
Mobile: +48 696 065 170

Zanim do Nas przyjedziesz, sprawdź telefonicznie dyspozycyjność Personelu.

Jak pracujemy sprawdź tutaj