Rolety, ale jakie?

Poznaj zalety i wady systemów osłonowych

Rolety zewnętrzne Aluprof Opole

Rolety zewnętrzne - czy warto?

Poznaj korzyści z posiadania rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne (żaluzje zwijane) to najbardziej popularne zewnętrzne osłony okienne. Systemy osłonowe tego rodzaju doskonale chronią nie tylko przed nadmiarem słońca. Nadto, zapewniają prywatność, spokój, bezpieczeństwo i zdobią elewację budynku. Który atrybut wyróżnia je najbardziej? Który przesądza, że to właśnie rolety zwijane najlepiej odpowiadają na nasze potrzeby? Odpowiedź nie jest prosta. Niemniej w tym artykule postaramy się na te pytania odpowiedzieć. 

Rolety aluminiowe czy żaluzje?

Oba systemy mają zewnętrzne zastosowanie i często są mylone. Niewątpliwie łączy je materiał, z którego są wytwarzane. Aluminium bowiem, to podstawowy budulec zarówno systemu rolet zewnętrznych, jak i żaluzji fasadowych. Zarówno skrzynki rolet zewnętrznych, jak i żaluzji fasadowych wykonane są z aluminium. Z tego surowca wykonane są również profile roletowe oraz lamele żaluzji, jak również większość pozostałych podzespołów. Na tym podobieństwa się kończą. Zasadnicza różnica systemów przebiega w ich konstrukcji, a w konsekwencji w sposobie działania i funkcjonalności.

Czy warto zainwestować w montaż rolet zewnętrznych? W naszej ocenie - oczywiście!

Rolety zewnętrzne – ciepło i bezpiecznie

Rolety zewnętrzne to rodzaj specjalistycznych kurtyn, które składają się z wielu aluminiowych profili. Owe profile roletowe wypełnione są pianką poliuretanową, która w znacznym stopniu przyczynia się do redukcji strat ciepła. Jak sama nazwa wskazuje, rolety aluminiowe montujemy na zewnętrznej części budynku, aby zaciemnić wnętrze, zapewnić mu dodatkową izolację termiczną i akustyczną oraz zabezpieczyć przed włamaniem.

Profil roletowy PA 39
Profil roletowy PA 39
Profil roletowy PA 39

Zależnie od wybranego systemu, rolety zwijane możemy zainstalować tuż przy ramie okiennej, bądź na elewacji. Gdzie przebiega różnica w obu wariantach mocowania? Otóż w przypadku montażu rolety we wnęce okiennej, skrzynka, do której zwijamy pancerz, zasłoni nam fragment przeszklenia okiennego. Niemniej w tym przypadku system w całości zostanie umieszczony we wspomnianej wnęce. Dzięki temu, unikniemy przesadnego eksponowania rolet na elewacji budynku. Natomiast żaluzje zwijane, które zamontujemy poza otworem, co prawda będą znacznie bardziej widoczne, ale przeszklenia okienne pozostawimy w całości odsłonięte.

Montaż rolet na elewacji

Montaż rolet na elewacji

Montaż we wnęce okiennej

Montaż we wnęce okiennej

Zdecydujmy zatem, czy zależy nam na zewnętrznym wyglądzie fasady budynku, czy raczej ilości wpadającego do pomieszczenia światła. Ale nie rezygnujemy z rolet zewnętrznych, bowiem dzięki nim zachowujemy idealny komfort termiczny wewnątrz pomieszczeń. Dlaczego? Ponieważ świetnie chronią przed słońcem, mrozem, deszczem i wiatrem.

Dzięki wspomnianej piance, w którą wyposażamy profile rolet, zimą uzyskujemy dodatkową warstwę izolacyjną budynku. Rolety, docieplając pomieszczenie blisko o 25%, mają znaczący wpływ na redukcję kosztów ogrzewania. To absolutny must have energooszczędnego budynku. Natomiast latem, rolety zewnętrzne pomagają w utrzymaniu optymalnej temperatury we wnętrzu, bowiem skutecznie, niemal w 60%, ograniczają przenikanie promieniowania słonecznego.

Nie bez znaczenia jest fakt, że gdy doposażymy klasyczne rolety zewnętrzne w rygle automatyczne lub zasuwki ręczne, osiągniemy niezwykle istotny walor tego systemu. Gdy zdecydujemy się zainstalować te drobne akcesoria, dodatkowo zabezpieczymy nasz dom przed włamaniem lub aktami wandalizmu. Postawmy zatem na rozwiązania, które w skuteczny sposób zagwarantują nam spokój i bezpieczeństwo.

Rolety zewnętrzne - pozostałe zalety

Rolety aluminiowe chronią przed nadmiarem słońca, ale również doskonale zaciemniają pomieszczenie. Dlatego są świetną propozycją dla osób, które cierpią na bezsenność. W 100-procentowo zaciemnionym wnętrzu nie tylko znacznie łatwiej zasypiamy, ale też możemy spokojnie przespać całą noc i obudzić się rano pełni sił i energii na nowy dzień. Warto wspomnieć, że pełne zaciemnienie jest możliwe, ale mamy również alternatywę. Gdy odpowiednio będziemy operowali systemem sterowania uzyskamy zaciemnienie częściowe, bowiem promyki świtała będą przenikały pomiędzy profilami rolet.

Rolety zewnętrzne zalety

Co więcej, osłony zewnętrzne tego rodzaju doskonale izolują pomieszczenia od hałasu, który dobiega z zewnątrz. Warto je zainstalować w oknach zwłaszcza wtedy, gdy mieszkamy przy ruchliwej ulicy, w centrum miasta, czy w pobliżu torów kolejowych. Zewnętrzne rolety cenią sobie również mieszkańcy osiedlowych bloków.

Rolety zewnętrzne rodzaje

Rolety zewnętrzne dostępne są w systemie podtynkowym, adaptacyjnym oraz nadstawnym. Warianty podtynkowe najlepiej jest instalować w pierwszym etapie budowy lub remontu, wymiany okien. Ten typ osłon montujemy pod zewnętrzną elewacją. Z kolei rolety nadstawne sprawdzą się w czasie remontu lub na etapie wznoszenia budynku, gdyż ich montaż jest związany z ingerencją w konstrukcję budynku. Najbardziej uniwersalne są rolety w systemie adaptacyjnym. Montaż rolet zewnętrznych w tym przypadku wykonujemy w dowolnym momencie, w obiektach już istniejących. Więcej na temat rodzajów rolet zewnetrznych przeczytasz tutaj. 

Rolety zewnętrzne - w harmonii z cieniem...

Podsumowując, czy warto zainwestować w rolety zewnętrzne? Wykazaliśmy, że jest to jak najbardziej opłacalna inwestycja dla każdego. Któż nie marzy o ciszy i spokoju? Wszyscy lubimy czuć się bezpiecznie. Wszystkim nam potrzebny jest odpoczynek w przyjemnym cieniu. Dlatego zachęcamy do zakupu rolet zewnetrznych. 

Image

Profesjonalizm, to jest to, co nas wyróżnia. Określa nas wyraźny system wartości, który za nadrzędny atrybut uznaje profesjonalne podejście do Klienta.

KONTAKT

Adres:
ul. Światowida 5 - 7,
45-317 Opole

Tel: + 48 77 458 20 90
Mobile: +48 696 065 170

Zanim do Nas przyjedziesz, sprawdź telefonicznie dyspozycyjność Personelu.

Jak pracujemy sprawdź tutaj