Rolety, ale jakie?

Poznaj zalety i wady systemów osłonowych

Szklane zadaszenia tarasowe

Szklane zadaszenie tarasu - a deszcz niech pada

Zadaszenia ze szkła są nie tylko funkcjonalne i proste w montażu, ale też zapewniają dodatkowe oszczędności. Warto podkreślić, że szklane dachy nie wymagają kosztownej konserwacji.

Pięknie…

Szklane zadaszenie zainstalowane na tarasie sprawia, że zanikają granice między wnętrzem domu a otoczeniem zewnętrznym. Dzięki temu mamy wrażenie, że niebo, ogród i zieleń „wchodzą” do domu. Przestrzeń doświetlamy naturalnym światłem, jest jasna i ciepła - wydaje się znacznie bardziej przestronna, większa i wyższa. Wystarczy dobrać odpowiednie meble, rośliny i stylowe oświetlenie, aby stworzyć niezwykle klimatyczną strefę relaksu, luksusową jadalnię, dekoracyjne patio czy efektowny zimowy ogród.    

… i praktycznie

Szklany dach nad tarasem jest nie tylko piękny, ale i bardzo praktyczny. Zapewnia ochronę przed słońcem, deszczem i wiatrem, więc pozwala na maksymalne wykorzystanie tarasu przez cały rok. Na tarasie ze szklanym zadaszeniem można odpoczywać i biesiadować z rodziną lub przyjaciółmi – nawet gdy pada i wieje. W słoneczny, chłodny dzień na tarasie pod szklanym dachem będzie cieplej i przytulniej. Natomiast żeby uchronić się przed silnym słońcem w upalne dni warto rozważyć instalację szklanego dachu ze zintegrowaną markizą z serii Murano Integrale. 

Zadaszenie szklane - na pogodę i niepogodę

Aby w pełni korzystać z tarasu w każdych warunkach pogodowych opłaci się montaż specjalnych konstrukcji z serii Glisando lub Finestra, w których szklane zadaszenia tarasów uzupełnia system ruchomych szklanych ścian. W modelach tych można dowolnie manewrować szklanymi płaszczyznami w zależności od potrzeb i pogody, jedynie uchylając je, otwierając na oścież albo też całkowicie zamykając.

Szklane zadaszenie na taras - ekologicznie i oszczędnie

Przestrzeń pod szklanym dachem przez cały dzień oświetlamy naturalnym światłem. Dzięki temu nie musimy korzystać ze sztucznych źródeł światła. Oznacza to zmniejszone zużycie energii elektrycznej i wymierne korzyści finansowe. Jednakże, doposażając zadaszenie szklane w oświetlenie LED, wieczorami, czy też zimową porą, kiedy słońce zachodzi wcześniej możemy uzyskać romantyczną, świetlną iluminację.

Jak wybrać szklany dach na taras?

Wybór odpowiedniego zadaszenie szklanego na taras to nie lada wyzwanie. Na co należy zwrócić uwagę?

Po pierwsze – jakość. Szklane zadaszenia tarasów, które polecamy, wykonuje się ze szkła hartowanego lub laminowanego. Konstrukcja pergoli jest masywna, stabilna i wykonana z najwyższą starannością. Po drugie, jeśli zdecydujemy się na markizy, sprawdźmy, czy tkanina będzie odpowiednio naprężona, bez bocznych szczelin przepuszczających światło. Ciekawym rozwiązaniem jest pergola Integrale lub klasyczne markizy. W przypadku elementów ruchomych i przesuwnych drzwi stosuje się niezbędne łożyska kulkowe i zakryte rolki jezdne, gwarantujące cichą pracę. Na koniec, zwracajmy uwagę na certyfikaty szklanych zadaszeń na taras. Niezwykle ważne jest potwierdzenie bezpieczeństwa, gwarancja jakości i zgodności z normami TÜV i CE. Interesujący temat? Tutaj opisujemy poszczególne rozwiązania szklanych dachów na taras.

Natomiast tutaj można kupić markizę tarasową przez całą dobę.

Image

Profesjonalizm, to jest to, co nas wyróżnia. Określa nas wyraźny system wartości, który za nadrzędny atrybut uznaje profesjonalne podejście do Klienta.

KONTAKT

Adres:
ul. Światowida 5 - 7,
45-317 Opole

Tel: + 48 77 458 20 90
Mobile: +48 696 065 170

Zanim do Nas przyjedziesz, sprawdź telefonicznie dyspozycyjność Personelu.

Jak pracujemy sprawdź tutaj